Článek

SMOKING A NOVINKY

24.01.2022

Smoking je značka papírků na balení vlastních cigaret, kterou vyrábí společnost Miquel y Costas v Barceloně ve Španělsku. Byla jednou z prvních továren na výrobu rolovacích papírků. Smoking nabízí různobarevná balení, která odlišují gramáž nebo materiál papírků uvnitř. Nejstarší doložená zmínka o této společnosti pochází z roku 1725. Tehdy rodina Miquelů vyráběla papír ručně v mlýnech poháněných řekou Anoia, teprve o téměř 100 let později se Miquelové začali specializovat na cigaretový papír.

více

SPECIFIKACE PAPÍRKŮ NA BALENÍ

17.01.2022

Od obstarání tabáčku, přes nákup nejlepších papírků na rolování pro vaše potřeby, zvládnutí stylu a technologie balení až po hluboké vdechnutí prvního šluka - každý krok je nedílnou součástí tvůrčího procesu. Moderní kuřák bylinek je při tvorbě cigaret zhýčkaný. Na trhu je nyní nejen celá řada druhů tabáků, ale také množství papírků a nepřeberné množství příslušenství, které tento zážitek ještě vylepší. Abyste tedy měli jistotu, že z vašeho příštího kouření bude ten nejlepší zážitek, přinášíme vám vše, co o papírcích na balení potřebujete vědět.

více

TRENDY A SPOTŘEBA PAPÍRKŮ VE SVĚTĚ

10.01.2022

Když se podíváme zpět na počátky rolování cigaretových papírků, většina lidí konzumovala bylinky či tabák prostřednictvím suchých dýmek nebo vodních přístrojů. Na počátku 14. století objevil Kryštof Kolumbus, že skupina lidí původem z Kuby si balí tabák do velkých listů. Tento rychlý a pohodlný způsob konzumace bez dýmky se do roku 1600 rozšířil po celé Evropě. Doutníky se staly oblíbenou záležitostí vyšší vrstvy obyvatelstva.

více

ÚČEL PAPÍRKU A ŠKODLIVINY

30.12.2021

Účel papírku je udržení rovnoměrného hoření tabáku. Chemická struktura tedy musí odpovídat papíru, který obsahuje méně umělých chemických látek a více přírodních součástí. Rolovací papírky jsou na trhu dostupné v různých druzích. Jakmile se dostanete do obchodu, najdete je buď v rolích, nebo v obdélníkových listech. Oba typy výrobku jsou nabízeny v různých velikostech. Co vás však jistě zajímá, je, z čeho jsou rolovací papírky vyrobeny a na jaké škodliviny si dát pozor.

více

PŘELOM TISÍCILETÍ A INOVACE MEZI BALÍCÍMI PAPÍRKY

20.12.2021

Každý si chce pořídit své rolovací papírky pohodlně, to nejčastěji znamená na stejném místě, kde si pořizuje svoje kuřivo. V 90. letech a na počátku roku 2000 tomu bylo do značné míry jinak, protože brožurky s rolovacím papírem pro některé typy tabáku byly ještě v plenkách. Obvykle jste si pro ně museli zajít na benzinovou stanici nebo do samoobsluhy, ale co bylo nejhorší, byla zde malá nebo žádná variabilita.

více

KVALITNÍ PAPÍREK: STALETÍ POKUSŮ A OMYLŮ

14.12.2021

Moderní rolovací papírky jsou skoro jako umělecká díla, nicméně k výrobě vysoce kvalitních papírků, jako je například Smoking DeLuxe King Size, bylo zapotřebí staletí pokusů a omylů. Přečtěte si více o historii průmyslu papírků na rolování a o tom, jak se primitivní novinové útržky postupně vyvinuly v dokonalé papírky, které známe a milujeme dnes.

více

FENOMÉN ROLL YOUR OWN

06.12.2021

Nikdy nebyla lepší doba pro nadšence do fenoménu Roll Your Own (RYO) než dnes. Existuje více značek, velikostí, stylů a příchutí papírků než kdykoli předtím. Který z nich je však pro vás ten pravý? Rozebereme všechny aspekty rolovacích papírků, abychom vám na tuto otázku pomohli najít správnou odpověď. Výzkum, který budete muset provést, abyste si mohli na svou otázku odpovědět kompletně, bude pravděpodobně znamenat spoustu kouření a mohla by to tedy být docela zábavná cesta.

více

PRAKTICKÉ TRIKY: JAK OMEZIT MOC KOUŘE?

22.11.2021

Jistě uznáte, že konzumace tabáku nevyžaduje zrovna schopnost řešit problémy jako MacGyver. Většina z nás si dá vlastnoručně ubalenou cigaretku mezi dva prsty, vloží si ji mezi rty a dá si šluka. Nadechněte se. Vydechněte. Užijte si to. Vždycky ale existují způsoby, jak si tento zážitek usnadnit. Existují jednoduché domácí předměty, které můžete použít ke zlepšení celého procesu. Samostatná kapitola pak je eliminace nepříjemného zápachu, například z automobilu. Pokud s kouřením teprve začínáte, mohou vám pomoci tyto nápadité triky. Pokud jste zkušení, považujte je za osvěžující kurz!

více

DOŠEL SMOKING? TIPY JAK Z NOUZE VEN

15.11.2021

Všichni jsme to už zažili: máte připravený svůj čerstvý voňavý řezaný tabáček, máte u sebe kamarády, jste připraveni si konečně zapálit a... nemáte z čeho. Žádné papírky, ani průmyslově balenou zálohu, prostě nic. Pokud se někdy ocitnete v nouzi a budete si chtít ubalit, zde je několik alternativ k balícím papírkům, které můžete vyzkoušet. Ani jedna si však se zdravějším kouřením rozhodně nezadá a proto u sebe mějte vždy dostatečnou zásobu papírků Smoking

více
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce