Článek

MIKINA SMOKING? HISTORIE HOODIES

01.08.2022

Bývaly doby, kdy byla mikina s kapucí spolu s kuklami a batohy něčím, co vás okamžitě označilo za potenciálního zloděje a špatného člověka. Ale i když má tento skromný kousek sportovního oblečení potenciál poslat kolemjdoucí rovnou na druhou stranu ulice, právě teď vás vyzýváme, abyste si přečetli tipy a naučili se nosit mikiny správným způsobem. Proč? Díky designérské změně se mikina s kapucí změnila z uniformy naštvaných adolescentů na věc, která nejčastěji zakrývá záda dobře oblečených mužů i dam!

více

NEJČASTĚJŠÍ NÁPLŇ PAPÍRKŮ? TABÁČEK!

26.07.2022

Lidé kouří ručně balené cigarety z různých důvodů. Pro některé je to fakt, že jsou o něco levnější, zatímco jiným se líbí možnost vytvořit si vlastní cigaretku s konkrétním tabákem. Je ovšem jen málo insiderů, kteří o tabáku, jako bylince vědí více, než jaká je jeho chuť a vůně. V rámci letního čtení se dnes podíváme na zoubek materiálu, který v papírcích najdete nejčastěji: na tabáček.

více

HEADSHOP: HIPPIES VARIANTA TRAFIKY

13.07.2022

Před příchodem internetu existovalo v západní Evropě jediné místo, kde se daly sehnat všechny potřebné věci pro kuřáky: headshop. Od papírků po vodní dýmky a vaporizéry - klasické headshopy byly nejen obchodními domy se vším, co se týkalo sexu, kouře a rock'n'rollu, ale také centry, kde se šířilo kontrakulturní umění, nápady, informace a publikace. Úplně první headshop v Americe otevřel své dveře veřejnosti 3. ledna 1966 - přesně na místě, které byste ho pravděpodobně očekávali - v centru hippie revoluce v San Francisku.

více

PŮVODNÍ RODIŠTĚ PAPÍRKŮ

04.07.2022

Lidstvo kouří byliny již po tisíciletí, ale teprve poté, co Kryštof Kolumbus přivezl v 16. století tabák z Ameriky, jsme začali používat srolovaný papír jako prostředek k inhalaci. Kolumbus se vracel z Nového světa s primitivními doutníky zabalenými do listů a svázanými provázkem. Přistáli ve španělské Seville a tím začal proces kouření v celé Evropě. Ačkoli si v té době mohli kuřivo dovolit pouze aristokraté, často odhazovali nedopalky na zem, kde je rolníci sbírali a znovu stáčeli tabák do použitých novin. Tato praxe se nakonec dostala až do nedalekého města Alcoy, které můžeme právem považovat za rodné město papírků na balení.

více

JAK SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT PAPÍROVÝ FILTR

27.06.2022

Papírky z dřevní buničiny jsou oblíbené již více než sto let. Lze je dokonce míchat s jinými vlákny a díky jejich struktuře se s nimi snadno manipuluje. V průměru jsou tyto papíry silnější než novější typy, i když jsou ve skutečnosti k dispozici v několika různých tloušťkách a barvách. Poradit si s nimi při balení chce jen trošku cviku. Dostat ten správný grif do ruky, je podle zkušeností věrných fanoušků papírků Smoking, jen otázka chvíle!

více

DRTIČKY: JAKOU MAJÍ HISTORII?

21.06.2022

Kapesní mlýnky jsou bezproblémové, praktické a důmyslné nástroje, které se využívají k mletí bylinek. Existuje mnoho důvodů, proč lidé začali mlýnky používat: v první řadě je to fakt, že bylinky se v kuchyních sušily již od starověku. Dokonce i používání mlýnků k porcování tabáku má dlouhou historii. Před jejich vynálezem lidé bylinky drtili ve většině případů pomocí nástrojů podobných hmoždířům a tloukům. Výsledky při těchto metodách nebyly tak spolehlivé a bylo poněkud obtížné je kontrolovat. Bylinky létaly všude možně a nepořádek bylo obtížné zvládnout. Vyvstala potřeba najít lepší řešení.

více

NEPŘÁTELÉ KVALITNÍHO PAPÍRKU

13.06.2022

Kvalita papíru na balení může významně ovlivnit chuť vašeho kouře a jeho zdravotní nezávadnost. Bohužel jsou některé papírky na trhu kontaminovány složkami, které mohou být toxické a škodlivé. Dobrou zprávou je, že jakmile se s těmito složkami seznámíte, budete se moci výrobkům, které je obsahují, vyhnout. V budoucnu můžete používat kvalitnější rolovací papírky, které vám poskytnou celkově lepší zážitek z kouření, jako je například řada výrobků společnosti Smoking.

více

PAPÍRKY NA BALENÍ: CHARAKTERISTIKA PRO PRACANTY

06.06.2022

Sezóna letních brigád letos vypukne naplno a některým z vás se může stát, že se vám do prodávaného sortimentu shodou okolností připletou také papírky na balení cigaret. Určitě jste všichni odborníci na slovo vzatí, nicméně, kdyby někdo zatoužil po velmi stručném opáčku pro strýčka příhodu, mrkněte do dnešního příspěvku. Co nám tedy probleskne hlavou, když se od pultu ozve ono zvonivé: a máte dlouhý papírky?

více

HOŘÍ SMOKINGY OPRAVDU POMALU?

31.05.2022

Existuje mnoho způsobů, jak si přizpůsobit zážitek z kouření, a jedním z nich je použití správného papírku, který odpovídá vašemu stylu kouření - zvolený typ ovlivňuje způsob hoření a chuť. Na trhu je mnoho možností, včetně organických, vodou značených, konopných, potištěných, nebělených, přírodních gumových a ochucených papírků na balení. Vzhledem k tomu, že existuje tolik značek rolovacích papírků, může být nalezení toho správného náročné. Při výběru je ve vašem zájmu zvážit rychlost, s jakou bude papír hořet - všichni chceme, aby naše cigarety vydržely co nejdéle. Pomalu a rovnoměrně hořící papírek může zlepšit váš zážitek z kouření a ušetřit spoustu tabáku a bylinek, které by jinak vyletěly do vzduchu.

více
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce