Blog

To nejzajímavější ze světa Smoking Klubu. Inspirujte se články a novinkami. Rady, tipy, návody. Zde najdete vše na jednom místě. 

SYPANÝ A DÝMKOVÝ TABÁK: INDIVIDUÁLNÍ ZÁŽITEK

22.05.2023

V průběhu let se mystika kouření dýmek vytratila ve srovnání s širším přijetím cigaret, ale vždy zůstala část lidí, kteří dávají přednost jedinečnému zážitku a chuti dýmkového tabáku, podobně jako existuje specifická skupina lidí, kteří se rozhodnou ubalit si vlastní cigaretu. Jsou však tabákové výrobky určené k ručnímu balení, nebo dýmkové tabáky - a jejich zákazníci - zaměnitelné? Možná ano, možná ne!

více

CIGARETY NA OBRAZOVCE: KOUŘÍ HERCI VE FILMECH?

08.05.2023

Kouření je sice strašně nezdravý zlozvyk, ale je na něm něco, co člověku automaticky dodává pocit pohody. Zvlášť když má být postava rebelská, slavná nebo prostě super cool. Proto je běžné, že někdo, kdo hraje postavu s takovým popisem, si ve filmech zapálí cigaretu. Otázka zní: Jsou tyto cigarety vykouřené na filmových plátnech skutečné? A co doprovází jejich nasazení před kamery v puntičkářské Americe?

více

PŘESTÁVÁM SPALOVAT: JAK ZABAVIT TĚLO A DUŠI

01.05.2023

Užívat si tabáček je příjemná kratochvíle i způsob, jak si užít pohodu a pár minut pro sebe. Někdy se však stává, že kuřák se musí své vášně zbavit a s kouřením jednoduše okamžitě přestat. Omezit kouření tabáku je těžké, o tom není pochyb. Proto je důležité najít si věci, které se dají dělat místo toho. Výzkumy zjistily, že když se dokážete rozptýlit - například tím, že si najdete náhražky nebo zdravé alternativy kouření - může vám to pomoci snížit spotřebu a úspěšně se po čase spalování vyhnout.

více

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT TABÁK K RUČNÍMU BALENÍ?

23.04.2023

Tabák na rolování má tendenci časem vysychat. Kouření příliš suchého tabáku může navíc způsobit nepříjemné pocity, svědění a dokonce pálení v krku. Proto je důležité vědět, jak tabák na rolování správně skladovat, abyste si déle užívali jeho optimálního stavu a zabránili tak jeho vysychání. Jak na to, vám poradíme v tomto článku. Zapište si všechny triky a užijte si svůj Smoking!

 

více

HERBÁLKY: STARONOVÝ TREND VHODNÝ I DO PAPÍRKŮ

10.04.2023

Sušené okvětní lístky růží, listy maliníku a heřmánku - to zní jako aromatické přísady do šálku teplého čaje, a také jimi jsou. Ale zřejmě jsou oblíbené i jako bylinná cigareta mezi wellness influencery a těmi, kteří se chtějí zbavit závislosti na tabáku. Již desítky let se bylinné cigarety prodávají na trzích v Číně, Jižní Koreji a Thajsku. Nyní se objevily i na TikToku a navzdory nedostatečným studiím o jejich bezpečnosti se bylinné cigarety pohodlně usadily také v amerických školách a dokonce i wellness centrech.

více

BATŮŽEK SMOKING: VŠECHNO PO RUCE

27.03.2023

Je v nejjednodušší bezrámové podobě látkový pytel nošený na zádech a upevněný dvěma popruhy, které jdou přes ramena, ale může mít vnější rám, vnitřní rám a existují i batohy na tělo. Batohy běžně používají turisté a studenti a často se jim dává přednost před kabelkami pro nošení těžkých nákladů nebo nošení jakéhokoli vybavení, protože mají omezenou kapacitu pro dlouhodobé nošení těžkých břemen v rukou. Velkou oblibu si vydobyly praktické letní batůžky Smoking, které poslouží jako mobilní úschovna nezbytností při tanci, nebo třeba na pláži.

více

KDO VYNALEZL CIGARETY?

13.03.2023

První masově vyráběné hotové balené cigarety vyrobil po americké občanské válce Washington Duke ze Severní Karolíny. Byly však rolovány ručně a i zkušený dělník dokázal vyrobit jen asi čtyři cigarety za minutu. V roce 1881 vynalezl James Bonsack stroj, který dokázal vyrobit 120 000 cigaret denně. Spojil síly se synem Washingtona Duka a během prvního roku vyrobili 10 milionů cigaret - více, než dokázali prodat.

více

TERMOHRNEK SMOKING: JARNÍ SPOJENEC

06.03.2023

Vakuová baňka, známá Dewarova láhev nebo termoska, je izolační nádoba, která výrazně prodlužuje dobu, po kterou zůstává její obsah teplejší nebo chladnější než okolí baňky. Vakuovou baňku vynalezl sir James Dewar v roce 1892 a skládá se ze dvou částí umístěných jedna v druhé a spojených hrdlem. Mezera mezi oběma baňkami je částečně zbavena vzduchu, čímž vzniká téměř vakuum, které výrazně omezuje přenos tepla vedením nebo konvekcí. V praktickém životě se s termoskou setkáte hlavně v terénu a na festivalech pak nejčastěji s bezpečnými termohrnky Smoking.

více

KONOPNÉ PAPÍRKY: EKOLOGICKÁ VOLBA NA ZAKÁZKU

27.02.2023

Konopné rolovací papírky jsou v posledních letech stále oblíbenější, a to z dobrého důvodu. Tyto papírky se vyrábějí z vláken rostliny konopí, která je vysoce udržitelným a obnovitelným zdrojem. Jsou ekologickou alternativou k tradičním papírkům na rolování vyráběným z dřevní hmoty a nabízejí řadu výhod pro spotřebitele i podniky. Jednou z hlavních výhod konopných rolovacích papírků je, že jsou alternativou šetrnou k životnímu prostředí.

více
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce