Ověření věku kupujícího před odesláním objednávky

Více info zde close

Blog

To nejzajímavější ze světa Smoking Klubu. Inspirujte se články a novinkami. Rady, tipy, návody. Zde najdete vše na jednom místě. 

VÝROBA PAPÍRKŮ PODROBNĚ

08.04.2024

Cigaretový papír na ruční balení cigaret se obvykle vyrábí kombinací postupů. Produkce zahrnuje několik kroků, včetně výběru surovin, zpracování papíroviny, potahování papíru, potisku (logo značky nebo vzory) a řezání na požadovanou velikost. Ručně stočený papír se lepí a tiskne, poté se rozřeže na papírové listy, které se následně složí do brožur a nakonec zabalí. V dnešním příspěvku se na výrobu papírků podíváme pěkně z blízka.

 

více

CIGARETY V BĚHU ČASU

01.04.2024

Cigarety mají dlouhou a fascinující historii a hrály významnou roli v životě lidí na celém světě. Používání tabáku má kořeny v dobách před tisíci lety a jeho transformace do podoby cigaret, jak je známe dnes, představuje zajímavý příběh. Pochopení minulosti je zásadní, protože vrhá světlo na sociální a kulturní faktory, které v průběhu dějin ovlivňovaly výrobu, spotřebu a regulaci cigaret. Dnes jsou jedním z nejoblíbenějších průmyslových výrobků na světě a velký boom zažívá i staronový fenomén vlastního „roll your own“ balení.

více

SMOKING NA PRVNÍM MÍSTĚ

25.03.2024

Od doby, kdy byly v roce 1700 ve Španělsku poprvé vyrobeny, prošly papírky výrazným vylepšením. Týká se to materiálu, vodoznaku, lepidla i prezentace. S růstem kulturní prestiže bylinek ke kouření se zvyšuje i kvalita a rozmanitost kuřáckých potřeb. Skromné papírky na balení byly dokonce povýšeny na prestižní úroveň díky papírku s 24karátovým plátkovým zlatem, prodávaným za 300 korun za jeden list. My však raději osvědčenou klasiku a proto jsme vyzkoušeli hned několik různých značek a typů.

více

SMOKING TRENDY: JARNÍ DETOX

18.03.2024

Během zimních měsíců to někteří z nás možná přehnali s jídlem a pitím. Možná jsme se přestali věnovat cvičení, zavřeli jsme se v dusných budovách nebo nás přepadla řada nepříjemných nachlazení. Ať už byl důvod jakýkoli, na začátku jara se jen málo z nás cítí úplně nejlépe. Podstoupení detoxikace může vše změnit a pomoci se dostat do perfektní formy pro nadcházející rok. Z energetického a esoterického hlediska je jaro ideálním obdobím pro očistu.

více

PAPÍRKY A MRÁZ: JAK SE S NÍM PORVAT?

11.03.2024

Se změnou ročních období a sílícím ledovým příkrovem zimy může umění rolování čelit jedinečným výzvám. Nízké teploty a suchý vzduch mohou způsobit spoušť, papírky se stanou křehkými a méně poddajnými, a zároveň ovlivní schopnost lepidla držet vše pohromadě. Podobně sporný vztah má s mrazem i samotný tabák, jehož nesklizená úroda může být kvůli nízkým teplotám zničena v řádu desítek minut. Ale nebojte se, existují řešení, jak tyto zimní překážky překonat a zajistit, aby vaše kouření zůstalo bezproblémové a příjemné.

více

SMOKING TRENDY: NETRADIČNÍ WINTERSPORT

04.03.2024

Nutí vás snowboarding zívat a lyžování vám připadá nudné? Možná je čas změnit své zimní aktivity. Pokud vás tradiční zimní sporty již omrzely a hledáte nový způsob, jak si užít zasněženou krajinu, máme pro vás několik zajímavých nápadů. Od extrémních aktivit po kreativní sportovní vybavení, zima nabízí desítky nezvyklých a někdy až obskurních sportů, které si můžete naplno užít. Jeden den tak můžete běžet nahý s přítelkyní na rameni a druhý třeba sjíždět kopec naložený v sudu od piva!

více

MENTOL: MRAZIVÁ ROZKOŠ

26.02.2024

Příchutě, které znáte jako mint, peprmint, nebo menthol, jsou nejoblíbenější na světě a stojí za většinou pojmů se kterými se denně setkáváte u svých oblíbených nikotinových produktů. Za slovy jako cool, superfrost či frozen stojí všem dobře známá máta. Máta je neuvěřitelně rychle rostoucí trvalka a ve skutečnosti je známa jako poměrně invazivní rostlina, což umožňuje její snadné komerční pěstování. Komerční produkce máty začala v Anglii v 50. letech 19. století. Přestože byla mátová příchuť v cigaretách nedávno zakázaná, s nikotinovými sáčky si jí stále můžete užívat do sytosti!

více

OD BITEVNÍHO POLE PO JAPONSKÝ HIGH TECH

19.02.2024

Předpokládá se, že nejstarší společnost vyrábějící svinovací papír vznikla ve Španělsku kolem roku 1703 pod názvem Pay-Pay. Ještě dříve narazil muž jménem Alexandro Rizlette de Cramptone Lacroix na papírky, které s sebou nosili vracející se francouzští vojáci, kteří bojovali ve Španělsku. V následujících letech vznikla řada konkurenčních firem, které vyráběly a prodávaly vlastní papírky na balení. Zatímco Smoking papers je nadnárodní značka, existuje mnoho dalších regionálních výrobců rolovacích papírků, které znají lidé ve svých zemích. Dnes papírky najdeme v mainstreamové popkultuře, alternativních komunitách i v oblasti vývoje high-tech.

více

NEJLEPŠÍ TABÁKY PRO VLASTNÍ ROLOVÁNÍ

29.01.2024

Tabákových výrobků je celá řada, a i když jsou cigarety nejoblíbenější, nejsou zdaleka jediným možným způsobem vdechování tabákového kouře. Některé z těchto metod a výrobků pocházejí z minulosti, kdy cigarety nebyly snadno dostupné, ale podařilo se jim přežít do dnešních dnů a stále mají velkou uživatelskou základnu. Podobně i balení vlastních cigaret málem vymizelo. Dnes se z něho stal jedinečný rituál vhodný pro mnoho životních událostí. K balení vlastních cigaret budete nejprve potřebovat kvalitní sypaný tabák a proto se tentokrát budeme věnovat jemu.

více
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce