TISÍCE RŮZNÝCH PAPÍRKŮ - Jaký je v nich rozdíl?

TISÍCE RŮZNÝCH PAPÍRKŮ - Jaký je v nich rozdíl?

Když v dnešní době někdo zmíní slovo "balící papírek", snadno si ho přiřadíme ke chvílím plným pohody s oblíbenou značkou svého kuřiva. Balící papírky jsou tu však již dlouho - používaly se k rolování tabákových cigaret po celém světě. Říká se, že první papírek byl vytvořen ve Španělsku v roce 1764, a je úžasné, že je tu dodnes. Běžné řady nedoplňují jen různé přírodní alternativy, ale také poměrně kontroverzní typy.

Tisíce druhů

Na trhu jsou tisíce různých papírků na rolování: různé velikosti a příchutě, které vyhovují vaší chuti a preferencím. Od luxusních papírků na rolování až po levné, každodenní tabákové papírky nebo papíry z dřevní hmoty - průmysl papírků na rolování je docela působivý. Nicméně stejně jako u jakéhokoli jiného spotřebního zboží, které se vyrábí ve velkém, i zde existuje mnoho nekvalitních papírků, zejména těch, které jsou kontaminovány chemikáliemi. Kromě toho je známo, že nekvalitní papírky, včetně tabákových a doutníkových, můžou být zdraví škodlivé. Doutníkové obaly navíc nedokončí proces hoření, protože jsou ve srovnání s rolovacími papírky poréznější, a to, co nakonec vdechujete, je kouř, který má větší koncentraci toxinů. Je tedy nezbytné si vybírat osvědčeného výrobce s dlouhou tradicí, jako například váš oblíbený Smoking.

Zvláštní a nezvyklé typy

Hojně se používají také celulózové balící papírky. Jsou snadno identifikovatelné, protože jsou průhledné, takže i když si mnoho kuřáků myslí, že celulózové papírky jsou zábavným způsobem kouření, měli byste také vědět, že celulóza při spalování produkuje hustý, těžký kouř obsahující chemické látky. Výjimkou jsou rýžové papírky: mnohé z nich jsou zcela přírodní, takže kouříte v podstatě jen zpracovanou rýži. Jsou ceněné pro to, jak jsou tenké, i když jejich ubalení vyžaduje určité úsilí. Hoří pomalu a nemají žádnou pachuť. Podobné výsledky jako rýžové papírky poskytují i papírky lněné.

Přírodní papírky

Přírodní listové wrapy jsou novým trendem ve světě papírků na rolování. Jejich princip je poměrně jednoduchý: jsou vyrobeny z listů rostlin a prošly jen malým zpracováním, které jim pomáhá vydržet déle a fungovat tak, jak by měl dobrý papír na rolování fungovat. Neobsahují chemické látky a mají i další významné výhody (za předpokladu, že si po určitém průzkumu koupíte pouze kvalitní výrobky):

Zdraví: Pokud kouříte povolené bylinky k relaxaci, pak by konzumace tabáku byla pouze kontraproduktivní.

Lepší hoření: V případě, že se vám podaří vykouřit tabák, můžete si vybrat z několika možností: přírodní obaly hoří pomaleji ve srovnání s těmi tradičními. Své oblíbené druhy si tak budete moci vychutnávat déle, zatímco budou hořet rovnoměrně.

Lepší opojení: Jakmile si však vyzkoušíte používání přírodních obalů, uvidíte, že pocítíte opravdové opojení. Prémiový přírodní papírek vám umožní ochutnat autentickou chuť vašich druhů tabáku a zároveň z nich vytěžit maximum požitku.

Chuť: Přírodní obaly vám umožní získat z kouře více chuti a terpenů. Tradiční wrapy, které jsou vyrobeny z tabáku, mají tendenci chuť maskovat. Kromě toho terpeny dělají mnohem víc dobrého, než jen dodávají chuť vašemu kouření: mají také mnoho zdravotních výhod.

Zde jsou některé z oblíbených druhů přírodních papírků, které můžete vyzkoušet:

Technické konopí

Konopí je ekologický přístup k výrobě, ale nezapomeňte se poohlédnout po organických konopných papírcích vyrobených z jeho vláken, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Obvykle jsou hnědé, protože nejsou bělené, což je pro vaše zdraví mnohem lepší. Bývají silnější a pevnější, zejména ve srovnání s rýžovým papírem, což je činí žádanějšími, protože poskytují dobrý úchop při rolování. Jsou také chuťově výrazné: konopné papírky jsou k dostání v několika příchutích, například tropické, ovocné a přírodní. Můžete si také vybrat mezi konopnými wrapy, které mají filtrační špičku, zatímco jiné nemají filtry ani berličky. Vytvářejí hladší hoření, protože hoří rovnoměrně, a na rozdíl od jiných papírků moc nekouří. Někteří lidé však zjistili, že rolování je náročnější, a to proto, že nemají lepicí proužek nebo lepidlo. Při prvních několika pokusech to může být těžké, ale jakmile si to osvojíte, možná se vám to bude líbit ještě víc.

Palma

Palmové listy jsou oblíbeným přírodním balícím materiálem, který se dnes hojně používá. Mnoho kuřáků si je oblíbilo, protože se snadno rolují, nevyžadují lepidlo, aby držely tvar, hoří pomalu a rovnoměrně, jsou vyrobeny bez chemikálií i přísad a neovlivňují chuť vašeho kouře.

Květy a listy rostlin

Květinové listy jsou jedinečným způsobem, jak si vychutnat svou cigaretu.  Slunečnicové listy jsou jedním z nejznámějších dostupných zábalů z květinových listů, i když se v žádném případě nejedná o nic nového: američtí indiáni skutečně používali slunečnice se svým tabákem, protože téměř celá rostlina je jedlá. Existuje také několik společností, které vyrábějí vysoce kvalitní rolující papírky z rostlin, jako jsou banánové listy, listy kakaovníku a mnoho dalších.

Průhledné papírky

Celofán používaný v průhledných papírcích na šlukování je přírodního původu. Na rozdíl od chemicky vyráběného plastového celofánu, z něhož se vyrábějí například sáčky na sendviče, je materiál používaný v průhledných papírcích na ruličkování výsledkem zpracování celulózy z přírodního zdroje, jako je bavlna, len, rýže, konopí nebo dřevní hmota. Celulóza je složitý sacharid, který se nachází v buněčné stěně rostlin a používá se v mnoha komerčních výrobcích, jako je papír, oděvy a textilie a léčiva. Je to v podstatě dlouhý řetězec spojených molekul cukru. Nejběžnějšími zdroji celulózy používané v průhledných papírcích na ruličkování jsou eukalyptus a bavlník asijský. Asijská bavlna je druh vysoce kvalitní bavlny, podobně jako egyptská bavlna používaná pro super měkké povlečení. Slézová bavlna se nejčastěji vyrábí v zemích, jako je Čína, Indie, Asie a Turecko, a používá se na výrobu oděvů, nábytku a dokonce i zdravotnických potřeb. Při výrobním procesu se celulóza sklízí z rostlinného zdroje a upravuje se tak, aby vznikly ploché, srolované listy, které se ponoří do glycerinu, aby vznikl lesklý a pomalu hořící konečný výrobek. Rostlinný glycerin je organická sloučenina vyrobená z rostlinného tuku, který se nachází v sóji a dalších rostlinách. Je hustý, bez zápachu a má mírně nasládlou chuť.

Bezpečnostní kontroverze

Už víme, že většina průhledných papírků se vyrábí ze směsi rostlinné celulózy, glycerinu a vody. Když se objevila marketingová tvrzení o zdravějším papíru, začali se ozývat kuřáci, kteří si byli vědomi problémů se zahříváním a vdechováním glycerinu. Jejich argument byl jednoduchý. Spalování glycerinu je problém, protože se při něm uvolňuje akrolein a aldehydy - oba známé karcinogeny. Některé další obavy o bezpečnost pramení z chemického procesu, který se používá k přeměně přírodní celulózy obsažené v rostlinách na papírky, které lze nakonec použít k rolování. Při výrobě se používají drsné chemikálie, jako jsou alkálie a disulfid uhlíku, které mění formu rostlin na fólii. Fólie pak prochází úpravami, které odstraňují síru a další rizikové chemikálie, a poté je potažena glycerinem. Argumentem zde je, že všechny chemikálie nemohou být během těchto oplachů vyčištěny. Ale o tom lze diskutovat.

Co je to čirý papír na balení cigaret?

Průhledné balicí papírky jsou malé listy nebo lístky z celulózového materiálu, které se prodávají za účelem ručního balení cigaret nebo za použití strojku či baličky.

Z čeho se vyrábějí průhledné balící papírky?

Průhledné papírky na balení se běžně vyrábějí ze směsi vody, glycerinu a celulózy rostlinného původu zvané celofán.

Je špatné kouřit celulózové papírky?

Celulózová vlákna jsou obecně považována za bezpečná pro použití v potravinách a kosmetice. To však neznamená, že jsou zcela nezávadné i při vdechování při kouření cigaret. Celé celulózové vlákno přidané do cigarety se při kouření spálí.

Jsou bezpečné při kouření?

Můžete je použít pro tabák nebo legální bylinky ke kouření a vznikne z nich opravdu chutné kouření. Mnohem zdravější jsou, ale další produkty z řady Smoking.

Můžete kouřit konopnou celulózu?

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o celulózu a konopné papírky jsou svým způsobem celulóza, je s největší pravděpodobností bezpečné je kouřit. Na okraj dodejme, že hoří a kouří čistě.

Jsou konopné papírky zdravější než běžné řady?

Jakýkoli druh kouření nebo vdechování čehokoli jiného než kyslíku může mít negativní zdravotní účinky, zejména u chronických kuřáků. Ve srovnání s tím jsou konopné papírky považovány za zdravější alternativu. Je to však rozšířený mýtus a konopné papírky ve skutečnosti nejsou o mnoho bezpečnější než běžné řady papírků na balení.

 

Photo: Shutterstuck

zpět na výpis
icon

731 125 011

Po - Pá: 8:00 - 16:00

icon

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 1000 Kč

icon

Rychlá expedice

Dodání do 2 pracovních dní

icon

Věrnostní program

Sbírejte body za nákup

Ověřeno zákazníky

0 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 26 recenzí).

„AAA+“

Ověřený zákazník, 29.06.

„Spokojenost, druhý nákup, naprosto bez problémů, srovnání cen v trafice a tady jsou násobky, vyplatí se větší objednávka“

Ověřený zákazník, 04.05.

„Vše OK“

Ověřený zákazník, 17.03.

„A+++“

Ověřený zákazník, 18.01.