Lepidlo a guma na cigaretových papírcích

Lepidlo a guma na cigaretových papírcích

Na názvu cukrová guma nehledejte nic složitého, je to tak, jak to zní. Guma se ve skutečnosti vyrábí z cukru. Na druhou stranu guma z akácie (arabská guma) se extrahuje ze stromu akácie takovým způsobem, aby byla zdravotně nezávadná. Tyto dvě gumy jsou jediné 100% formy přírodní gumy.

Obě gumy velmi dobře lepí za předpokladu, že se dostatečně navlhčí. Pro navlhčení gumové části je zapotřebí pouze trochu slin. Bohužel kuřáci často papírky sliní až příliš. To může mít za následek, že se guma z papírku „slízne“ a papírek již nebude lepit. Nejlepší rada, kterou vám můžeme dát, je tato: když chcete navlhčit papírky s přírodní gumou, ujistěte se, že je olíznete jenom zlehka.
Značkové papírky se dnes snaží používat čistě přírodní gumy. Ty jsou výbornou volbou pro zákazníky, kteří berou ohledy na vegany, vegetariány či na životní prostředí. Jeden způsob, jak si můžete být jistí, že se jedná o 100% přirozenou gumu vhodnou i pro vegetariány, je ten, že se podíváte na to, kde se vyrábí. Pokud uvidíte například „Vyrobeno ve Španělsku“, pak si můžete být jisti, že se na papírky určitě používá guma na bázi cukru či akácie, jelikož obě továrny ve Španělsku používají pouze gumy vhodné i pro vegetariány.

Starodávné lepení
Guma na papírky z akácie se získává z pryskyřice jistého druhu africké akácie s názvem Acacia senegalensis. Tento druh akácie byl nejznámější za dob faraónů. V dnešní době je spíše vzácnější. Je to pomalu rostoucí strom, který se vyskytuje na pouštích. Tvrdí se o něm, že jeho kořeny se rozpínají až do dvaceti kilometrů. Přirozeně se vyskytuje pouze v Súdánu, ačkoli se také pěstuje na malých farmách v Mali, Nigeru a Senegalu. Továrny na balicí papírky používají gumu jak z divoce rostoucích akácií, tak i těch uměle vysazených. Jakmile se pryskyřice z akácie sesbírá, nechá se rozpustit ve vodě, přefiltruje se, projde pasterizací a poté se z ní vyrobí jemný prášek, 100% čistý a 100% panenský. Jedná se o látku bez jakýchkoli chemikálií či přídavných látek jakéhokoli druhu. Splňuje ty nejvyšší požadavky na kvalitu jídla. Neobsahuje žádné kalorie, nemá žádnou chuť, a dokonce s sebou přináší lehké zdravotní výhody, jelikož se jedná o přírodního bojovníka se zvýšenou hladinou cholesterolu.

{|OBRAZEK|}

Živočišná lepidla
Lepidlo na živočišné bázi je přesně tím, co stojí v názvu, a některé továrny jej neustále při produkci využívají. Je smutné, že tomu tak stále je a že některé společnosti prodávající papírky používají gumu, jež se vyrábí z rozkládajících se mrtvých zvířat, které již kvasí. Vzpomeňte si na staré přísloví, jež praví, že staré koně se posílají do továren na lepidlo. Ono je totiž ve skutečnosti založené na pravdě.
Někteří výrobci dokonce začali tvrdit, že jejich papírky založené na živočišné bázi jsou ve skutečnosti vyrobené z „přírodní gumy“. Tvrdí, že lepidlo vyrobené z mrtvých zvířat je ve skutečnosti „přírodní“. Opět to však mate zákazníky, kteří si poté myslí, že takováto „přírodní guma“ je to samé jako opravdové přírodní gumy – akácie a cukr. Snažte se vyhýbat těm papírkům, které využívají živočišnou gumu. Není to však snadné, jelikož mnohé značky otevřeně nepřiznají, že s ní pracují.

 

zpět na výpis
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce