Bylinné směsi na kouření

Bylinné směsi na kouření

Hledáte náhražku tabáku? Léčivé rostlinky mohou představovat vhodné řešení.

Kouření bylinek může být vhodným řešením pro ty, kdo chtějí přestat s kouřením tabáku, ale od rituálního potahování kouře se nedokážou vzdát. Nikotin lze nahradit různými bylinkami, mezi které patří například máta, černobýl, pelyněk, šalvěj, citrónový balzám a mnohé další. Rozmanitost příchutí je možné i smíchat a kouření tak nemá pouze jednu konkrétní příchuť. Než se však rozhodnete pro takovýto typ kouření, měli byste si nastudovat odbornou literaturu týkající se rostlin anebo konzultovat zkušeného bylináře, protože i u této varianty kouření existují určitá rizika. Je také důležité, abyste si řádně zkontrolovali, z čeho se vaše směs skládá. Některé směsi jsou mnohem silnější, buďte tedy opatrní.

Variabilita jako přednost
Má se za to, že kouření bylinek je při snaze omezit kouření tabáku efektivní. Na trhu jsou k dispozici mnohé směsi na kouření. Zákazníci si mohou namixovat hned několik příchutí namísto toho, aby se rozhodli pouze pro jednu. Různé společnosti začaly nabízet odlišné příchutě a směsi poté, co si uvědomily, že kouření bylinek představuje lukrativní trh.
Přírodní směsi mají na mezinárodním trhu skvělou pozici, často jsou však zaměňovány s konopím nebo tabákem. Při výběru směsi na kouření musíte být ostražití i z toho důvodu, že jsou různě silné – u některých je potřeba, abyste inhalovali větší množství, u dalších stačí jemné potáhnutí.
Je důležité, abyste si vybrali příchuť, která vás osloví a bude vám chutnat. Zároveň pozor na různé alergie v případě, že je vaše tělo citlivé na obsahové látky některých léčivek. Měli byste se také ujistit, že bylinné směsi neobsahují žádné přídavné látky.

Má kouření bylinek vedlejší účinky?
Kouřením bylinek se do těla nedostává nikotin a další škodlivé látky. Avšak samotné kouření má samozřejmě negativní vliv na plíce. Pokud si uchováte tento zvyk po celý život, mohli by se u vás vyskytnout různé problémy s dýchací soustavou. Pokud jste nekuřák, žádný lékař by vám určitě nedoporučil začínat s kouřením čehokoli začínat.

{|OBRAZEK|}

Výhody spojené s kouřením bylinek
První a tou největší výhodou kouření bylinek je, že to vyhovuje určité kategorii kuřáků, kteří se snaží přestat s kouřením, ale žádné odvykací terapie jim nepomáhají. Stále se nedokážou vzdát toho pocity, kdy v ruce drží cigaretu a inhalují tabákový kouř. Mezi další výhody bylinných směsí patří jejich menší cena a stále rostoucí množství příchutí.

Mezi běžné dostupné bylinné směsi na kouření patří:

  • Máta patří mezi kuřáky mezi ty nejoblíbenější. Je po ní velká poptávka díky specifické a výrazné vůni. Nicméně kvůli tomu, že obsahuje vysoké množství mentolu, doporučuje se konzumace mát pouze v omezeném množství. Bylinka má uklidňující efekt na tělo a kromě svěžího dechu má blahodárné účinky na zdraví. Mezi prodávané mátové příchutě patří nejčastěji máta peprná, máta klasnatá či máta korsická.
  • Pelyněk příjemně voní. Někteří kuřáci používají tuto příchuť samotnou, avšak později zjistí, že samotná je příliš silná. Také je potřeba vědět, že by se neměla míchat do směsí ve větším množství, protože posléze přebije vůni dalších bylinek. Pelyněk se doporučuje používat dle rad bylinářů, protože je známý pro své vedlejší účinky.
  • Šalvěje existuje hned několik druhů. Některé z nich jsou bílé, černé nebo fialové. Všeobecně lze říci, že chutnají dobře, ale u některých z nich je potřeba být na pozoru, jelikož nejsou až tak lahodné. V žádném případě však nejsou zdraví škodlivé. Ve skutečnosti je lidé v civilizací nepolíbených částech světa využívají po staletí pro očišťování při různých rituálech.

Na závěr ještě znovu zopakujme, že je nanejvýš důležité, abyste si zkontrolovali, co přesně vaše bylinná směs obsahuje. Některé z nich mají na tělo silnější účinky a jiné mohou obsahovat přídavné látky, které do svého těla nechcete.

zpět na výpis
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce