ORGANICKÉ PAPÍRKY A JEJICH ALTERNATIVNÍ VYUŽITÍ

ORGANICKÉ PAPÍRKY A JEJICH ALTERNATIVNÍ VYUŽITÍ

Možná to už víte, ale někteří z nejkreativnějších myslitelů a řešitelů problémů už desítky let používají balící papírky nejen ke kouření. Všechno od kosmetických přípravků až po čisticí prostředky, rolovací papírky mohou být až směšně levnější alternativou k mnoha běžným domácím produktům. Je dobré se, ale zamyslet k čemu mají být využity a případně využít ekologické organické varianty.

Organické a neorganické rolovací papírky

Který druh papírku se kouří nejlépe a slouží k alternativním účelům? Rolovací papírky se obvykle vyrábějí ve dvou typech - organické a neorganické. Organické rolovací papírky jsou vyrobeny ze 100% rostlin konopí a přeměněny na papírky, které jsou vyrobeny tím nejpřirozenějším způsobem. Žádné chemické pesticidy, žádné syntetické látky. Jako hnojivo se používá kompostovaný hnůj, díky čemuž jsou papíry přírodní a ekologické. Používají je také lékaři, protože neobsahují chemické látky. Neorganické rolovací papíry naopak obsahují nebezpečné a toxické chemikálie, které byly použity při výrobě materiálů - velké množství nebezpečných a toxických látek, které mohou přispívat ke špatnému zdraví a nemocem. Tyto látky mohou být škodlivé nejen pro vaše zdraví, ale také v životním prostředí. Některé neekologické papíry na balení jsou dokonce běleny chlorem, aby se dosáhlo zářivého odstínu bílé barvy, a tím se zvýšila jejich přitažlivost. Jiné používají k obarvení rolovacího papíru inkoust, aby mu dodaly výraznější nebo atraktivnější nádech.

Proč se zajímat o organické balící papírky?

Otázkou je, proč ne? Jednoduše proto, že jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují žádné škodlivé chemické látky - dávají vašemu tělu odpočinout od konzervantů a syntetických látek. Kuřte bez pocitu viny, že ohrožujete své zdraví. Je to drahé? Ano, jeho cena je vyšší než cena neekologických, ale pokud se zamyslíte nad dlouhodobými výhodami používání ekologických papírků na ruličkování, vždy to může mít pozitivní dopad na zdraví a na životní prostředí. Syntetické látky vždy snižují náklady na výrobu neekologických, takže jsou levné a dostupné, ale mohou mít negativní důsledky jak pro vaše tělo, tak pro životní prostředí.

Rolovací papírky s gumou a bez gumy

Rolovací papírky se dodávají v gumované nebo negumované verzi. U gumovaných organických papírků na rolování se používá přírodní guma, což je netoxické lepidlo, které se používá k uzavření role. Známou 100% přírodní gumou je arabská guma, která pochází ze stromů akácie ze Somálska. S přírodními rolovacími papírky funguje nejlépe a bezpečněji, což přispívá k přirozenému zážitku při každém kouření. Někteří lidé nemají chuť gumy rádi, a proto se přiklánějí spíše k negumovaným rolovacím papírkům. Jedinou nevýhodou je, že byste pro zvlhčení použili sliny než u gumovaných papírků. Někteří lidé používají med i u negumovaných papírků.

Expirace

Ekologické rolovací papírky neexpirují, ale guma časem ztratí retenční schopnost. Žvýkačka je dobrá až 3 roky a někdy při správném skladování i déle. Stejně jako ostatní papírky by se organické rolující papírky měly skladovat na chladném a suchém místě - aby se na nich neobjevily plísně a prach. Pamatujte, že skladování je klíčové. Pokud chcete ke kouření přistupovat zdravěji, začněte používat pouze 100% organické rolovací papírky. Zachovejte přírodní charakter, zachovejte ekologickou šetrnost. Protože na konci každého jointa čeká další.

Čištění čočky na fotoaparátu

Všichni ambiciózní fotografové, kteří se neustále honí za dokonalým záběrem, by možná měli zvážit, zda by neměli v brašně na fotoaparát nosit balíček papírků Smoking. Zcela běžně se rolovací papírky používají k čištění objektivů fotoaparátů. Díky jemnému rýžovému materiálu válečkových papírů je můžete použít k čištění fotoaparátu, aniž by zanechávaly stopy, škrábance nebo vady. Rolovací papíry lze také použít jako velmi praktický rozptylovač záblesku. Jednoduše vezměte papír, přeložte ho napůl, položte ho na blesk a vyfoťte snímek. To skutečně změkčí světlo na jakékoli vaší fotografii a nestojí to téměř nic ve srovnání s většinou vybavení fotoaparátu!

Papír na roztírání obličejového oleje

Tohle by mělo být zařazeno do článku s názvem tajemství krásy kuřáků. Jsem si jistý, že mnoho z našeho ženského publika o tom již ví, ale pro ty z vás, kteří ne, lze použít rolovací papírky jako levnější alternativu kosmetiky na mastnou pleť. Konopný papír je obecně velmi savý a mnozí ho používají k vyčištění mastné pleti. Zejména konopné papírky jsou v tomto směru skvělé, protože jsou hypoalergenní a minimalizují riziko podráždění pokožky. Jsou také velmi odolné a snadno se netrhají ani nelámou, což z nich činí ideální hygienické výrobky. Možná vás překvapí, že rolovací papírky dokáží zázračně absorbovat přebytečný olej v pokožce. Žádný jiný materiál nemůže být tak levnou alternativou pro vaši pokožku, na rozdíl od rolovacích papírků. Pokud bojujete s pupínky a jste unaveni lepkavou strukturou své pokožky, je čas používat tyto papírky papírky. Pro rychlý výsledek zkuste používat konopné papírky, které dokáží kontrolovat přebytečný olej a mastný vzhled vaší pleti. Konopné papírky se navíc hodí ke každému typu pleti, protože jsou antialergické a snižují svědění pokožky. Jsou odolné a snadno se nepoškodí.

 Kytarová trsátka a ladičky

Pokud papír dostatečně důkladně srolujete, můžete z něj vytvořit kytarové trsátko, které dokáže vydávat opravdu úžasné a jedinečné zvuky. Další běžný trik pro všechny hudebníky; krabičku srolovaného papíru lze použít k posunutí kytary do standardního ladění tak, že ji položíte na hmatník za struny.

Oprava papíru

I když se to může zdát na první pohled samozřejmé, je snadné podcenit, jak dobře lze balící papírky  použít k opravě jiných papírových předmětů, jako jsou knihy, časopisy a další čtecí předměty. Stačí vzít trochu lepidla, nanést ho na papír, nalepit na roztrženou stránku a voilá Vaše stránka je téměř jako nová! Jen se ujistěte, že papír, který používáte, přesně odpovídá barvám stránky, kterou se snažíte opravit.

Absorpce vlhkosti na dechových nástrojích

Zde je další tip pro hudebníky. Opět se zaměříme na savý charakter svinovacího papíru, který lze použít k pohlcování vlhkosti, která se hromadí mezi klávesami a spoji (zejména u flétny nebo hoboje). Je také známo, že si hráči na dechové nástroje přikládají složený rolovací papír na přední nebo spodní zuby, aby si nepořezali rty. Důvodem je velký tlak, který na ně klarinet vyvíjí.

Photo: Shutterstock

zpět na výpis
icon

731 125 011

Po - Pá: 8:00 - 16:00

icon

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 1000 Kč

icon

Rychlá expedice

Dodání do 2 pracovních dní

icon

Věrnostní program

Sbírejte body za nákup

Ověřeno zákazníky

0 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 26 recenzí).

„AAA+“

Ověřený zákazník, 29.06.

„Spokojenost, druhý nákup, naprosto bez problémů, srovnání cen v trafice a tady jsou násobky, vyplatí se větší objednávka“

Ověřený zákazník, 04.05.

„Vše OK“

Ověřený zákazník, 17.03.

„A+++“

Ověřený zákazník, 18.01.