DŮVOD PRO DVA PAPÍRKY MÍSTO JEDNOHO

DŮVOD PRO DVA PAPÍRKY MÍSTO JEDNOHO

Mnoho z nás si rádo vychutnává kuřivo v podobě pečlivě srolovaného kousku s použitím správných papírků pro rovnoměrné hoření. Někteří balí už léta a jsou v tom docela dobří.  Pyšní se tím, že dokáží vytvořit úhledně těsné cigarety, naplněné co největším množstvím krájeného či rozemletého tabáčku. Existují ovšem chvíle, kdy se i tomu nejlepšímu profíkovi přestane dařit a musí sáhnout po nějakém tom triku. Ten úplně nejjednodušší je samozřejmě použití dvou papírků, namísto jednoho.

Zdvojení: Má to vůbec smysl?

Dvojité rolování je ve skutečnosti stále běžnější a rychlé vyhledávání na internetu vám napoví, že i samozvaní odborníci jsou pro tuto myšlenku. Možná si myslíte, že je to přehnané, ale jak uvidíte, ve skutečnosti existuje dobrý důvod, proč se touto cestou alespoň občas vydat.

Když vaše bylina hoří příliš rychle

Hoří vaše bylina tak rychle, že si ji sotva stihnete vychutnat? Pak je dvojí rolování vaším přítelem. Jedním ze způsobů, jak hoření zpomalit, je použití dvou papírků, protože fyzika říká, že dva papírky vyžadují k hoření více úsilí než jeden. Rychle hořící rolka nám obvykle říká, že papír hoří rychleji než samotná bylina, a to může mít za následek spoustu zbytečně vyhořelého produktu. Dvě ruličky udržují vše pěkně pomalu, takže nemusíte spěchat a nemít pocit, že závodíte, abyste tabák vykouřili  dříve, než shoří do prázdna. Každý má svůj vlastní způsob, jak si cigaretu ubalit. Je to něco jako otisky prstů: žádné dvě nejsou úplně stejné. Ve skutečnosti pochopitelně existují i lidé, kteří dokážou pokaždé ubalit na chlup stejnou, ale takoví jsou spíše vzácností. Konzistence a suchost byliny hraje roli v tom, jak dobře joint hoří. Pokud se vám zdá, že vaše cigarety hoří příliš rychle - nebo pokud si při kouření potrpíte na sladkou chuť - můžete zkusit na vnější stranu papírku nanést trochu medu. Váš zážitek z kouření bude sladší, jemnější a delší. Pokud to uděláte správně, bude cigareta hořet rovnoměrněji. Pokud dáváte přednost javorovému či ovocnému sirupu, funguje také, ale je chaotičtější.

Když cigareta hoří nerovnoměrně

Pamatujete, když jste se snažili bylinu dokonale srolovat, ale při hoření jedna strana mizela rychleji než druhá? To může způsobit, že bylina vypadne a vy přijdete o drahocenné obláčky kouře. Dvojité rolování je jedním ze způsobů, jak tomu předejít. Když použijete dva papírky místo jednoho, je menší pravděpodobnost, že papír na jedné straně shoří příliš rychle. Je to v podstatě nejjednodušší řešení tohoto problému, které existuje.

Když se papírek snadno trhá

Pokud používáte tenký papír, který se trhá, když se ho snažíte pevně srolovat, druhý papír funguje jako pojistka. Všichni známe to zklamání, když jste tak blízko dokončení role, jen aby se zrovna v ten  moment jedna strana roztrhla a vaše bylina vypadla ven. Dvojité rolování funguje jako ochrana před tímto častým problémem, protože je mnohem méně pravděpodobné, že se oba papíry během rolování vašich tabáčků nakonec roztrhnou.

Když se proud vzduchu netrefí do správného místa

Dvojité rolování může také zlepšit airflow tím, že posílí airflow kanál, což znamená, že zásahy mohou být kvalitnější. Všichni jsme někdy kouřili a zjistili, že proudění vzduchu bylo nerovnoměrné nebo jsme museli příliš silně tahat, abychom nasáli adekvátní množství kouře. Dvojité rolování posiluje celkový produkt, takže se můžete spolehnout na hladší a konzistentnější potahování.

Když máte málo peněz

Dvojité rolování je skvělou volbou, pokud se snažíte získat více ze své byliny, aniž byste příliš utráceli, protože řada výše uvedených faktorů znamená, že je pravděpodobnější, že budete mít kvalitní šluky znovu a znovu. S jedním kusem papíru vždy riskujete zklamání z kouře v důsledku špatného proudění vzduchu, nerovnoměrného hoření, rychlého hoření nebo všeho výše uvedeného. Mnozí zjišťují, že z dvojité rolky získají více šluků než z jednoduchého balení a že tyto šluky jsou kvalitnější.

Když máte rádi dva různé papíry

Možná si chcete srolovat dvakrát, protože máte rádi dva různé papírky. Možná je například jeden silnější, a proto produkuje pevnější roll, ale druhý přináší příjemnou chuť a lepší zážitek. Pokud je to váš případ, rozhodně používejte oba. Nakonec to vašemu dílu jen prospěje.

Zdvojnásobte svou zábavu s balením

Pokud jste si mysleli, že dvojité rolování je zbytečné nebo že jde jen o marketingový tah, zamyslete se znovu. Má mnoho výhod, které vám společně dávají větší kontrolu nad vaším zážitkem z kouření bylin.

Jak srolovat dlouho cigaretu ze dvou krátkých papírků?

L cigareta je  dlouhý spoj, jehož název je odvozen od orientace papíru před balením. Znalost rolování do L je užitečná zejména při kouření ve velkých skupinách nebo s lidmi, kteří mají vysokou toleranci. Krása L spočívá v tom, že můžete okamžitě zvětšit velikost své cigarety, jednoduše přidáním dalšího listu balícího papírku. To znamená, že ze dvou papírků běžné velikosti můžete v mžiku vytvořit cigaretu královské velikosti!

Vytvoření rolovacího papíru

Rolování ve tvaru písmene L se nijak neliší od rolování běžné cigarety s tím rozdílem, že budete používat papírek ve tvaru písmene "L" (vytvořený slepením dvou papírů k sobě). Chcete-li vytvořit tvar písmene L, položte před sebe na rovnou plochu dva balící papíry. Jeden z papírů orientujte normálně, lepicí stranou nahoru a směrem k sobě. Druhý papír otočte ze stejné pozice o dalších 90 stupňů proti směru hodinových ručiček tak, aby byl proužek lepidla vedle konce prvního papíru. Pokud dáváte přednost obrácené orientaci spoje, jednoduše otočte papír ve směru hodinových ručiček a přiložte jej k druhému konci prvního papíru. Poté olízněte spodní část proužku lepidla druhého papíru a oba papíry k sobě připojte. Nyní byste měli mít jeden svinovací papír, který vypadá jako písmeno L. Pokud chcete kouřit méně papírků, můžete odříznout vzdálenější roh otočeného papírku. Všimněte si, že podle našich zkušeností pomáhá nechat lepidlo trochu zaschnout, než přejdete k dalšímu kroku, jinak se papíry snadno roztrhnou. Tuto techniku lze použít s jakoukoli velikostí papírku a zvětšit tak objem spoje.

Naložte a uspořádejte

Nyní je čas naložit papírek řezaným tabákem. Ujistěte se, že používáte ten správný, protože bez správně nařezaného tabáku bude zhotovení cigarety ve tvaru písmene L velmi obtížné. Kvalitní tabák nemusí zruinovat vaší peněženku!  Uspořádejte tabák do žlábku papíru stejně jako u jakéhokoli jiné cigarety. Je důležité si uvědomit, že díky použití delšího papíru bude tvar cigarety výraznější.

Balte pomalu a plynule

To znamená, že se ujistěte, že jste si naaranžovali tvar, který hodláte uválet.

Tvarujte rovně

Nezapomeňte na naši klasickou techniku vytahování ze špičky, abyste papír narovnali! Jakmile je spoj vytvarován, papír na balení olízejte a utěsněte. To bude vyžadovat olíznutí dvou samostatných proužků lepidla. Obě části papíru budou normálně zalepeny, otočená část papíru se bude jednoduše spirálovitě obtáčet kolem špičky spoje, dokud nebude zcela zalepena. Všimněte si, že vzhledem ke způsobu uchycení papírů nelze L srolovat naruby.

Ustřihněte nepoužitý zbytek

Část papírku zůstane nevyužitá volně v prostoru. Tento kousek k ničemu nepotřebujete a můžete se ho zbavit.

Ubalte si cigarety ručně nebo použijte DIY strojek na balení cigaret

Výhodou kouření řezaného tabáku je, že je možné koupit velké množství za mnohem nižší cenu než běžnou krabičku cigaret. Jeden sáček tabáku na rolování odpovídá mnoha krabičkám cigaret. Cigarety se obvykle rolují ručně nebo pomocí baličky. Ruční rolování je dovednost, kterou si sice lze osvojit, ale někteří dávají přednost baličkám - pokud však nemáte k dispozici vhodný stroj na balení, zkonstrujte si jej sami zcela jednoduše pomocí papíru a tužky.

Jak sestavit improvizovanou baličku

Věci, které budete potřebovat:

Silný papír

Nůžky

Tužka

Lepidlo

Cigaretové papírky Smoking

Krok 1

Ustřihněte si kus silného papíru o rozměrech požadované cigarety

Krok 2

Přilepte okraj papíru k tužce a nechte jej zaschnout.

Krok 3

Položte tabák na papír v linii rovnoběžné s tužkou a začněte papír obtáčet kolem tužky. Jakmile se tabák začne pokrývat, zasuňte cigaretový papír lepivou stranou nahoru a směrem k sobě. Olízněte cigaretový papír a dokončete rolování.

 

Photo: Shutterstock

zpět na výpis
icon

731 125 011

Po - Pá: 8:00 - 16:00

icon

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 1000 Kč

icon

Rychlá expedice

Dodání do 2 pracovních dní

icon

Věrnostní program

Sbírejte body za nákup

Ověřeno zákazníky

0 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 26 recenzí).

„AAA+“

Ověřený zákazník, 29.06.

„Spokojenost, druhý nákup, naprosto bez problémů, srovnání cen v trafice a tady jsou násobky, vyplatí se větší objednávka“

Ověřený zákazník, 04.05.

„Vše OK“

Ověřený zákazník, 17.03.

„A+++“

Ověřený zákazník, 18.01.