SMOKING TRENDY: VÝBAVA A PŘÍPRAVA NA FESTIVAL

SMOKING TRENDY: VÝBAVA A PŘÍPRAVA NA FESTIVAL

Kocovina. Teplé pivo. Průtrž mračen. Nesnesitelné horko. Příšerné toalety a sprchy... Festival se někdy může proměnit v nejhorší noční můru a přitom v největší dobrodružství vašeho života. Léto 2023 bude plné skvělých akcí a proto přicházíme s průvodcem pro přežití, který vám dá dostatek tipů a prima nápadů, jak si sezónní zážitky, co nejlépe užít.

Neotálejte!

Poté, co vyberete ten správný festival, si co nejdříve pořiďte vstupenku. Vstupenky na některé festivaly se velmi rychle vyprodávají nebo jejich ceny stoupají tak, že si je ani nestačíte koupit. Proto si vstupenky pořiďte včas! Pokud uvažujete o tom, že si je koupíte na místě od překupníků, jste na omylu a s největší pravděpodobností se necháte oškubat.

Vezměte si s sebou svůj šunťácký telefon

Jedno ze základních pravidel příchodu na festival je NEBRAT si s sebou svůj poslední zbrusu nový Iphone. Víme, že si chcete pořizovat fotky & videa, ale stojí to za to? V určitém okamžiku vám dojde baterie, nabíjení by bylo komplikované, když k tomu připočteme fakt, že je 85% pravděpodobnost, že bude rozbitý nebo ukradený.

Investujte do nabíječky telefonu

Pokud opravdu nechcete investovat do šmejdového, či starého telefonu, budete potřebovat externí telefonní baterii. Jediným pohybem tlačítka získáte dvojnásobnou výdrž baterie telefonu, čímž se zvýší pravděpodobnost, že najdete své opilé kamarády.

Buďte zlobiví

Protože ne každý si může dovolit nebo prostě zvládne pít pivo celý den/noc, můžeme se nakonec pokusit alkohol na festival propašovat. Varování: buďte diskrétní a vynalézaví. Velké plus patří našemu nejlepšímu příteli tajné placatce, která je sice mainstreamová, ale stojí za vyzkoušení.

Hydratujte se

Dobře dobře, možná to zní trochu nudně, ale věřte nám, že voda je vaším přítelem za všech okolností, když tančíte, opalujete se, jste v bezvědomí nebo high... Pokud chcete přežít a dožít se konce festivalu a nestrávit poslední 2 dny v lékařském stanu, pijte vodu. Snížíte tak pravděpodobnost, že zemřete vyčerpáním. Vlhčené ubrousky a dezinfekce rukou se změní na typickou každodenní sprchu. S blátem, potem a faktem, že sprchy jsou nechutné a že to, co jsi dělal včera večer, z tebe udělá jakési divoké smradlavé odporné zvíře. Abyste zůstali co nejsvěžejší, investujte do vlhčených ubrousků, dezinfekce rukou a pořiďte si vlastní toaletní papír. Divili byste se, jak zřídka se vyměňují.

Měli byste si vzít vybavení do deště

Protože je léto, myslíte si, že se nikdy nic nestane? Myslet si, to je omyl jako na zavolanou. Stává se to a není to žádná legrace, když nejste připraveni. Vezměte si vybavení do deště a suché oblečení pro případ. Pokud vás to nenapadlo a chcete to hrát postaru, igelitový pytel funguje jako kouzlo.

Zkušenosti ve dvojici

Ať už jste ten malý a opilý člověk z vaší skupiny, který vždy všechny ztratí, nebo ten zodpovědný, který dokáže znovu sjednotit družiny, doporučujeme nastavit způsob, jak být spatřen na dálku. Vlajky, křídla, referenční bod, píšťalka, vysílačka... buďte kreativní, ale nenechte svého člověka pozadu.

Buďte v pohodlí

Není třeba, abyste si s sebou brali špičkové oblečení. Vážně to nikoho nezajímá, nikdo se na vás nebude dívat. Opravdu věříte, že se vám vaše třpytky zafixují na špinavý obličej na 4 dny? Buďte pohodlní a ve svém oblečení také.

Odejděte ve vhodnou dobu

Organizace od začátku do konce, přátelé! Sbalte si věci a opusťte festival buď velmi brzy, nebo počkejte a odejděte, až dav prořídne. Neudělejte tu chybu, že si přivstanete a odejdete kolem sedmé a deváté hodiny ranní. Určitě se budete trápit a uvíznete v obrovské frontě, když se budete snažit projít výstupními branami.

Co budeme jíst?

Příprava na festival je často stejně vzrušující jako samotná cesta. To však může odvádět pozornost od správného plánování. I když je nepravděpodobné, že byste zapomněli na základní věci, jako je stan nebo nepromokavé oblečení, jedna z věcí, která se často přehlíží nebo nechává na poslední chvíli, je jedna z nejdůležitějších – jídlo. Na mnoha kempinkových festivalech již není dovoleno grilovat nebo rozdělávat oheň, ale přesto je povoleno si jídlo přinést. Přestože jde o nezbytnou součást každodenního života, někteří stále bojují s tím, aby si vzpomněli, že budou potřebovat jíst, a zůstávají obrazně řečeno slepí v tom, jaké potraviny si vzít k jídlu a svačině. Chipsy a sušenky nejsou rozumným řešením, pokud opravdu nechcete utratit celé jmění (a strávit spoustu času ve frontě) u různých stánků s občerstvením, které festival nabídne. Naštěstí jsme se s tímto problémem vypořádali za vás a připravili jsme pro vás lahodný výběr nápadů na chutné pohoštění, aby byly žaludky plné stejně jako festivalový podnik plný front.

Co se dá jíst bez vaření?

I bez možnosti grilovat nebo vařit na pánvi a kempinkovém vařiči existuje spousta vydatných možností, které si můžete vzít s sebou, abyste neměli hlad.

Studené jídlo: V první řadě budete chtít investovat do chladicí tašky. Ta udrží sendviče čerstvé a chlazené i v horku, stejně jako další občerstvení, které byste obvykle uchovávali v lednici. Doporučujeme podívat se na nabídku piknikových tašek v místním supermarketu.

Mezi studené potraviny vhodné na festivaly patří:

sendviče (které se snědí během prvních několika dnů)
těstovinové saláty
ovesné vločky na noc (sytá snídaně, která vás připraví na další den)
kuřecí nebo vegetariánské špízy
koktejlové klobásy
vepřové koláče
klobásové závitky

Teplé jídlo: Jedním ze způsobů, jak obejít pravidla "Zákaz grilování a táboráků", která platí na mnoha českých festivalech, je nadčasová termoska. Pokud máte první den chuť na teplý oběd nebo večeři, vezměte si s sebou vakuovou baňku naplněnou polévkou podle vlastního výběru a chlebem a máte jedno výživné jídlo za sebou, než se pustíte do studených věcí.

Svačiny: Festival je v podstatě dovolená, takže pokud jde o svačiny, nechte dietu na pár dní doma a dopřejte si ji. Přesto by bylo rozumné vyhnout se čokoládě, protože ta má ve slunečném počasí tendenci se poměrně rychle rozpouštět, a nezapomeňte si udržovat hladinu bílkovin, abyste měli energii potřebnou na párty až do ranních hodin.

Svačiny vhodné pro kempování a festivaly zahrnují:

energetické nebo proteinové tyčinky
popcorn
muffiny (pro fajnšmekry)
chipsy
sušenky (vyhněte se čokoládovým, pokud nechcete být ulepení).

Hydratace

Tekutiny jsou stejně důležité jako jídlo. Zatímco si na festival připravujete nějaké jídlo a občerstvení, nezapomeňte si přibalit plnou láhev vody, kterou lze uvnitř znovu naplnit, a vezměte si s sebou sladké nápoje pro tolik potřebnou dávku energie po nevyspané nebo divoké noci.

Jak na odbavení

Vezměte si s sebou jen to, co opravdu potřebujete. Ať už přijedete jakkoli, nevyhnutelně budete muset své věci přenést na dostatečnou vzdálenost k místu, kde budete tábořit. Používejte prosím visačky na zavazadla. Všechna zavazadla a věci označte štítkem s uvedením svého jména a čísla mobilního telefonu, aby je mohli identifikovat jako vaše.
Buďte trpěliví. Z bezpečnostních důvodů budou držitelé vstupenek na festivalu podrobeni prohlídkám svých vozidel, zavazadel a osob. Čím méně toho s sebou budete mít, tím rychleji projdete branami. Nebalte si svá zavazadla. Vyhněte se používání silných plastových obalů, které někdy vídáte na letištích. Vaše zavazadla budou muset být přístupná pro prohlídku a do areálu festivalu byste vnášeli zbytečný odpad. Nešetřete na základních věcech. Vezměte si s sebou pevný stan (a vezměte si ho s sebou domů).

CO SEBOU PŘEHLEDNĚ

Vstupenku na festival.
Jízdenky, pokud přijíždíte autobusem/vlakem.
Osobní průkaz totožnosti (ne fotokopie) .
Řidičský průkaz (ideálně s aktuální adresou, aby vám mohl být v případě ztráty zaslán zpět, stejně jako vše, co s ním souvisí).
Peníze/karty.
Mobilní telefon + baterie.
Opakovaně použitelnou láhev na vodu, kterou si můžete naplnit z bezplatných kohoutků na místě.
Stan (lana/tyče/přístřešek/kolíky).
Spací podložka/spací pytel/přikrývka/polštář.
Pevné boty.
Nepromokavý kabát a kalhoty.
Převlečení vhodné pro případ, že zmoknete, včetně pohodlného svetru - přes den může být horko a v noci chladno.
Toaletní potřeby včetně ručníku/mýdla.
V případě potřeby léky (pravidla pro předepsané léky na festivalu naleznete zde)
Oznámení pro nejbližší příbuzné.
Zdravotní informace (alergie atd.)
Toaletní papír.
Opalovací krém + klobouk.
Antikoncepce.
Brýle/kontaktní čočky a roztok.
Svítilna/baterie/žárovky (náhradní).
Pytle na odpadky (na špinavé oblečení a obuv).
Označte cennosti jménem domu a poštovním směrovacím číslem, aby vám mohly být zaslány zpět.

CO SEBOU NEBRAT

Neberte si s sebou více, než potřebujete. Nezapomeňte, že si vše budete muset vzít opět domů. Většinu věcí lze v případě potřeby zakoupit na místě.
Neberte si s sebou jednorázové vapky. Znečišťují životní prostředí a mohou být nebezpečné ve střediscích odpadů.
Neberte si s sebou altánky. Zabírají cenné místo pro stany v kempech.
Na místo si můžete přinést pouze jídlo a alkohol pro vlastní spotřebu.
Nepřinášejte žádné nože.
Nepřinášejte nic skleněného. Veškeré sklo bude v případě nálezu zabaveno, včetně parfémů a zrcadel.
Nepřinášejte přebytečné obaly. Pokud si na festival zakoupíte něco nového, odstraňte prosím všechny přebytečné obaly doma, ještě před příjezdem.
Nepřinášejte biologicky nerozložitelné tělové třpytky.
Nepoužívejte prosím jednorázové ubrousky. Ubrousky - dokonce i biologicky rozložitelné, které se rychle rozkládají na mikroplasty - jsou problematickým znečišťovatelem životního prostředí. Biologicky rozložitelné ubrousky na bázi rostlinných vláken při svém rozkladu uvolňují skleníkové plyny. Žínka a kostka mýdla dělají zázraky!
U vstupu můžete být prohledáni, zda se nejedná o předměty, které by mohly být použity nezákonným nebo urážlivým způsobem - ty vám budou zabaveny. Osoby podezřelé z provádění nezákonných a/nebo urážlivých činností na místě mohou být rovněž prohledány a hrozí jim vyhoštění.

DŮRAZNÝ ZÁKAZ

Přenosná laserová zařízení ani pera nejsou povolena.
Žádné nože.
Žádná zvířata (kromě registrovaných vodicích psů).
Žádné zvukové systémy ani bubny.
Žádné generátory.
Žádné nebeské lucerny nebo draci, nepovolená zábavní pyrotechnika nebo voskové světlice.
Žádný oxid dusný (rajský plyn). Jako omamná je podle zákona o psychoaktivních látkách zakázána.
Na místě nejsou povoleny žádné nepovolené magnetofony, profesionální filmové nebo video vybavení. Fotoaparáty pro osobní potřebu jsou vítány.
Létání nebo natáčení bezpilotními letadly (UAV neboli tzv. drony) není na místě před festivalem, během něj ani po něm povoleno - a je zakázáno zákonem.

PÁR TIPŮ NAKONEC

Beats For Love
05.-08. července

Beats for Love je největší festival elektronické hudby ve střední Evropě, který se každoročně koná v Ostravě na severní Moravě, v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Okolí plné metalových scén je po čtyři dny naplněno spoustou hudby a zajímavým programem. Na festivalu vystoupí hvězdy nejvyššího formátu.

Bohemia Jazz Fest
11.-18. července

Letní jazzový festival hostí Praha, Plzeň, Hluboká nad Vltavou, Prachatice, Domažlice a Brno. Bohemia Jazz Fest roztančí historická náměstí těchto šesti českých měst od 11. do 18. července. Jedná se o letní rituál, při kterém se setkávají jazzoví fanoušci z celé střední Evropy, aby si poslechli a viděli ty nejlepší světové jazzové hudebníky - a to zcela zdarma.

Colours of Ostrava
19.-22. července

Colours of Ostrava je jedním z největších letních festivalů v České republice. Na podzim 2017 byl v prestižní anketě European Festival Awards vyhodnocen jako jeden z deseti nejlepších festivalů. Multižánrový hudební festival se každoročně koná v Ostravě, v úžasném prostředí industriálního areálu bývalých hutí, dolů a železáren Dolní oblasti Vítkovic. Letos na festivalu vystoupí světové hvězdy, nebudou chybět ani filmy, besedy, workshopy a divadelní představení.

Brutal Assault
09.-12. srpna

Brutal Assault je unikátní metalový hudební festival, který se každoročně koná v areálu bývalé vojenské pevnosti Josefov v Jaroměři, cca 20 km od Hradce Králové. Během čtyř festivalových dnů se na třech pódiích představí 80 kapel z celého světa.

 

Photo: Shutterstock

zpět na výpis
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce