PRAKTICKÉ TRIKY: JAK OMEZIT MOC KOUŘE?

PRAKTICKÉ TRIKY: JAK OMEZIT MOC KOUŘE?

Jistě uznáte, že konzumace tabáku nevyžaduje zrovna schopnost řešit problémy jako MacGyver. Většina z nás si dá vlastnoručně ubalenou cigaretku mezi dva prsty, vloží si ji mezi rty a dá si šluka. Nadechněte se. Vydechněte. Užijte si to. Vždycky ale existují způsoby, jak si tento zážitek usnadnit. Existují jednoduché domácí předměty, které můžete použít ke zlepšení celého procesu. Samostatná kapitola pak je eliminace nepříjemného zápachu, například z automobilu. Pokud s kouřením teprve začínáte, mohou vám pomoci tyto nápadité triky. Pokud jste zkušení, považujte je za osvěžující kurz!

Dejte si na ni trochu medu

Každý má svůj vlastní speciální způsob, jak si ubalit cigaretu. Je to něco jako otisky prstů: žádné dvě nejsou úplně stejné. Existují lidé, kteří dokážou pokaždé ubalit stejnou. Ale většina z nás to neumí. A konzistence a suchost byliny hraje roli v tom, jak dobře cigareta hoří. Pokud se vám zdá, že vaše cigarety hoří příliš rychle - nebo pokud si při kouření potrpíte na sladkou chuť - dejte na vnější stranu balícího papírku trochu medu. Váš zážitek z kouření bude sladší, jemnější a delší. Pokud to uděláte správně, bude hořet rovnoměrněji. Extra tip: Pokud dáváte přednost javorovému sirupu, funguje také, ale je chaotičtější.

Při zapalování se opřete

Dobře, tohle může znít až příliš jednoduše. Ale za ty roky jsem viděl příliš mnoho spálených obočí a chloupků v nose, takže to chci zdokumentovat pro ty, kteří s kouřením začínají. Plamen ze zapalovače - ze všech zapalovačů, je mi jedno, jestli je to Clipper nebo luxusní dědictví po dědečkovi - bude v běžných vnitřních podmínkách hořet vertikálně. Pokud jste venku, zkontrolujte směr větru a použijte trochu zdravého rozumu. Pokud se tedy nakloníte dopředu do plamene, váš obličej se dostane příliš blízko. A popálení nosu bolí. Nakloňte tedy obličej mírně dozadu a opatrně zapalte cigaretu. To je samozřejmě o to důležitější, když musíte znovu zapálit jednu zrovna zhaslou.

Jako sponu na filtry použijte spínací špendlík nebo špendlík s dřívkem

Ze všech domácích potřeb, které konzument tabáku potřebuje, považuji za klíčové spínací špendlík nebo spínací špendlík. Pinzeta je výhodnější, ale já tu svou nikdy nemůžu najít, když ji potřebuji. Pořiďte si balíček sponek nebo spínacích špendlíků a nakonec se budete plácat po zádech. Když se cigareta dostane do bodu, kdy je příliš malá na to, aby se dala bezpečně zapálit, použijte zavírací špendlík, abyste ji u filtru zaklínili. Zapálení bude mnohem snazší. U spínacího špendlíku opatrně zapíchněte špendlík do filtru, abyste dosáhli stejného efektu.

Vyrobte si vlastní mlýnek

Zakoupení mlýnku na tabák je nezbytné. Kupte si mlýnek. Vydrží vám a budete ho používat hodně dlouho. Pokud však z jakéhokoli důvodu nemáte mlýnek k dispozici, zde je šikovné macgyverovské řešení. Najděte prázdnou lahvičku od tablet (znáte to, od receptu nebo aspirinu) a minci. Minci očistěte (nejlépe lihem, což je další nezbytná věc, kterou byste měli mít v domácnosti). Vložte suchý list do nádobky na pilulky. Přidejte minci. Protřepejte.  Uvnitř lahvičky budete mít rozemletou bylinu.

Čističe dýmek skutečně čistí dýmky (kdo by to byl řekl?)

Myslím, že většina z nás se s čističi dýmek seznámila v hodině výtvarné výchovy v mateřské škole. Nebo v nějakém trapném výtvarném projektu, který jste dělali pro mámu ve třetí třídě. Ale hádejte co? Čističe trubek jsou pro milovníky kuřiva nepostradatelné. Dýmky se s nimi totiž dobře čistí. Zajděte si do obchodu s tabákem, do obchodu s řemeslnými výrobky nebo do drogerie na rohu. Kupte si balíček čisticích prostředků na dýmky. Pokud máte dýmku, není nic lepšího na vyškrábání. Jsou levné a na jedno použití. A dostojí svému jménu!

Odstraňování zápachu: osvěžovač vzduchu ve spreji

Pokud jste jako většina z nás, pravděpodobně máte nějaký ve své koupelně. Je mi jedno, jakou značku používáte, tyto spreje opravdu fungují na prozrazený zápach kouře. Mějte lahvičku s osvěžovačem vzduchu poblíž své skrýše a používejte ji. Pokud se obáváte, že zápach je na vašem oblečení, jemně nastříkejte trochu na vnější vrstvu - jen velmi malé množství - a můžete jít. Tip na cesty: Když jste na cestách, hoďte si trochu do zavazadla. Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat.

Eliminace zápachu: prázdná rulička od toaletního papíru a prostěradlo do sušáku.

Myslím, že tento trik zná skoro každý nadšenec, který bydlel na koleji. Pokud chcete zamaskovat zápach spáleného tabáku, je tato domácí vychytávka účinná. Navíc všichni máme nějakého kamaráda, který kouří tak moc, že je celý jeho domov cítit zatuchlým kouřem, což není zrovna nejpřívětivější vůně. Nebuďte jako on: zabraňte tomu, aby váš byt byl cítit kouřem, pomocí DIY deodorantu z prostěradla do sušáku. O tomto kouzelném přístroji jsem se dozvěděl na vysoké škole a dlouho jsem čekal, až se o něj budu moci podělit, protože je to dokonalý příklad MacGyverova životního hackování v akci. Stačí vzít tubu od papírových ručníků (tu kartonovou část, kterou obvykle vyhazujete) a nacpat do ní několik prostěradel do sušičky. Když kouříte, vydechujte skrz trubičku a eliminujete ten ohromující zápach - nebo ho alespoň o dost snížíte.

Auto a cigaretový kouř - odvěcí nepřátelé

Chcete se zbavit zápachu cigaretového a doutníkového kouře ze svého auta? Jste na správném místě, protože až přijde čas prodat vaše vozidlo, může přetrvávající zápach kouře z jakéhokoli zlozvyku, kterému se věnujete, drasticky ovlivnit hodnotu vašeho vozu při dalším prodeji. Ano, nemusíte se obávat jen zápachu jako při spálení pneumatik. Když prodejci přijmou do obchodu známé kuřáky nebo začnou s oceňováním a okamžitě zjistí zápach, hodnota vašeho vozu klesne rychleji, než jste propadli z vysokoškolské algebry. Někteří mohou dokonce odmítnout vašemu, protože zápach proniká na všechny povrchy, zejména na sedadla. Podstatné je, že musí pryč, takže zde je přesný návod, jak se ho zbavit ve 3 snadných krocích.

Ochrana zdraví především

Práce na autě může být špinavá, zejména když čistíte povrchy, které jste se nikdy předtím neobtěžovali vyčistit -  větrací otvory, štěrbiny v sedadlech a sluneční clony - takže zde je přesně to, co budete potřebovat, abyste zajistili, že vaše džíny, košile a kůže zůstanou bez poskvrnky - snad.

Nitrilové rukavice: Chrání vaše ruce před škodlivými chemikáliemi.

Košile s dlouhým rukávem: Chrání vaše paže před škodlivými chemikáliemi.

Maska: V závislosti na používaných chemikáliích mohou někteří lidé chtít masku, aby odfiltrovali chemické pachy a zápachy.

Vše, co budete potřebovat

Nejsme jasnovidci, ani neslídíme ve vaší krabici s nářadím nebo v garáži, takže zde je přesně to, co budete k práci potřebovat.

Seznam nářadí

Papírové ručníky

2 utěrky z mikrovlákna

Kbelík na mýdlo a vodu na čištění snadněji přístupných povrchů

Vysavač

Podlahová rohož, kartáč na drhnutí koberců

Seznam dílů

Eliminátor zápachu z auta

Čistič interiéru vozu

Vzduchový filtr v kabině

Budete také potřebovat rovný povrch, například podlahu v garáži, příjezdovou cestu, garáž nebo parkoviště na ulici, ačkoli si ověřte místní zákony, abyste se ujistili, že při použití ulice neporušujete žádné předpisy. Pro tuto konkrétní práci je však nejlepší použít dostatečně bezpečné místo, kde můžete nechat otevřená okna po delší dobu, protože po vyčištění interiéru vašeho vozu budete chtít, aby byl na čerstvém vzduchu tak dlouho, jak bude potřeba, aby se vysušil a snížil zápach.

Uspořádání pracovního prostoru

Uspořádání pracovního prostoru a nářadí tak, aby bylo vše snadno dostupné, vám ušetří hodiny hledání bájné 10mm nástrčky, ztrácení času vstáváním a přebíráním dílů z pracovního stolu nebo čekáním na šikovného dětského pomocníka, který vám podá kladivo nebo páječku - pozn. red. Pozor, nenechte své dítě, aby vám podávalo letlampu.  Pokud jste v garáži, otevřete dveře, protože  čerstvý vzduch je lepší než stagnující. Stáhněte okna svého auta. Otevřete všechny dveře. Naplňte kbelík vodou a mýdlem. Deodorant a další čisticí prostředky dejte hned za dveře na straně řidiče, abyste k nim měli snadný přístup.  Vyjměte a uspořádejte obsah přihrádky na rukavice, abyste mohli snáze vyměnit vzduchový filtr v kabině. Umístěte náhradní filtr na vrchol palubní desky.

Výměna vzduchového filtru v kabině

Vyjměte obsah přihrádky na rukavice, pokud jste tak ještě neučinili.

Vyjměte odkládací schránku ze závěsů, není k tomu potřeba žádné nářadí.

Vyjměte starý, kouřem nasycený vzduchový filtr.

Vyměňte jej za nový vzduchový filtr v kabině.

Znovu připevněte přihrádku na rukavice a vyměňte její obsah.

Čištění interiéru

Odstraňte podlahové rohože.

Navlhčete kartáč na drhnutí vodou a mýdlem.

Vyjmuté podlahové rohože drhněte, dokud nebudou čisté.

Vyčištěné podlahové rohože odložte stranou, aby uschly.

Vyluxujte vůz a odstraňte z něj zbytky popela, nedopalky cigaret a příslušenství.

K čištění sedadel, čalounění hlavy a zbývajících koberců použijte čisticí prostředky na kůži/látky a přebytečné zbytky průběžně otírejte papírovými utěrkami.

Pomocí utěrky z mikrovlákna osušte sedadla, čalounění hlavy a zbývající koberce.

Použití deodorantu

Sání vzduchotechniky, které je pravděpodobně umístěno někde poblíž spodní části čelního skla.

Zapněte zapalování.

Vypněte systém HVAC a zapněte recirkulaci.

Zapněte ventilátory systému HVAC na nejvyšší a nejnižší nastavení teploty.

Stáhněte okna, pokud jste tak ještě neučinili.

Nastříkejte deodorant přes sání HVAC u paty čelního skla.

Vypněte zapalování.

Nechte stát se staženými okny, aby se deodorant usadil.

Hotovo!

Tipy od profesionála

Je třeba se zaměřit na bezpečnostní pásy a čalounění hlavy, poté je třeba vyčistit vzduchotechniku a odstranit kabinový vzduchový filtr.

Jak často je třeba auto deodorizovat?

Pokud se jednalo pouze o jarní úklid a uvnitř vozu nadále kouříte, budete pravděpodobně muset tento proces opakovat poměrně často. Pokud vůz prodáváte, doporučili bychom dvě čištění, přičemž každé z nich nechte několik týdnů odležet, abyste mohli určit, jak velké čištění je potřeba během druhého kola, abyste řádně odstranili velkou část vyprahlého zápachu kouře.

Jak moc ovlivňuje zápach kouře hodnotu vašeho vozu?

Bohužel nikdo nemá konkrétní standardní snížení ceny, pokud jde o auto, které je cítit kouřem, protože existuje příliš mnoho dalších proměnných, které je třeba zvážit, tj. výskyt, intenzita a to, zda existuje nějaké existující poškození způsobené samotným kouřením.

Life Hacks

Protože možná nemáte přístup k tomu správnému nářadí nebo nemáte kamaráda, od kterého byste si mohli vypůjčit klíč, sestavili jsme také seznam našich nejlepších hacků, které vám usnadní život a méně vyčerpají vaši kapsu.

Šálek nebo dva bílého octa v nádobě umístěné poblíž středu auta a ponechané několik hodin nebo přes noc mohou snížit zápach kouře.

Zápachu kouře se sice nezbavíte, ale nespotřebovaná kávová sedlina může zamaskovat nepříjemný zápach kouře, pokud ji necháte delší dobu při zvednutých oknech.

Pokud jste od začátku vlastnictví automobilu, vykouřili jen několik cigaret, doutníků nebo jiných výrobků, může hrst novin rozprostřených po celém prostoru snížit kouř tím, že pohltí jeho zápach.

zpět na výpis
icon

731 125 011

Po - Pá: 8:00 - 16:00

icon

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 1000 Kč

icon

Rychlá expedice

Dodání do 2 pracovních dní

icon

Věrnostní program

Sbírejte body za nákup

Ověřeno zákazníky

0 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 26 recenzí).

„AAA+“

Ověřený zákazník, 29.06.

„Spokojenost, druhý nákup, naprosto bez problémů, srovnání cen v trafice a tady jsou násobky, vyplatí se větší objednávka“

Ověřený zákazník, 04.05.

„Vše OK“

Ověřený zákazník, 17.03.

„A+++“

Ověřený zákazník, 18.01.