NEJLEPŠÍ TABÁKY PRO VLASTNÍ ROLOVÁNÍ

NEJLEPŠÍ TABÁKY PRO VLASTNÍ ROLOVÁNÍ

Tabákových výrobků je celá řada, a i když jsou cigarety nejoblíbenější, nejsou zdaleka jediným možným způsobem vdechování tabákového kouře. Některé z těchto metod a výrobků pocházejí z minulosti, kdy cigarety nebyly snadno dostupné, ale podařilo se jim přežít do dnešních dnů a stále mají velkou uživatelskou základnu. Podobně i balení vlastních cigaret málem vymizelo. Dnes se z něho stal jedinečný rituál vhodný pro mnoho životních událostí. K balení vlastních cigaret budete nejprve potřebovat kvalitní sypaný tabák a proto se tentokrát budeme věnovat jemu.

Cigarety

V roce 2014 se na celém světě vykouřilo přibližně 5,8 bilionu cigaret, což je ohromující číslo, které zastiňuje pouze skutečnost, že rok 2015 byl ještě lepší - přesné číslo stále nemáme, ale pokud lze věřit trendům, spotřeba cigaret celosvětově roste. Ve Spojených státech amerických je v současné době přibližně 40 milionů kuřáků cigaret. To je téměř 17 % celkové populace. Třetina z nich žije s nemocí související s kouřením. Cigareta je tabáková rolka. Tento název je vyhrazen pro téměř všechny výrobky, které jsou srolovány do tenkého papíru nebo čehokoli jiného, co neobsahuje tabák. Jedná se o nejrozšířenější způsob dodávání nikotinu - cigarety dominují ve většině vyspělých zemí a ustupují doutníkům a dalším tabákovým výrobkům pouze na Kubě a v Indii, kde jsou doutníky a vodní dýmky preferovaným způsobem kouření. Kdykoli si zapálíte cigaretu, dochází k chemické reakci zvané hoření. Spalování není hezky znějící slovo - je to něco, co očekáváte v motorech, a ne v blízkosti vašich úst a plic. Při procesu hoření dochází k přeskupení chemických látek uvnitř cigarety a vznikají toxické plyny, které jsou zdraví škodlivé samy o sobě - i bez ohledu na všechny jedy, které vdechujete.

Lehké a mentolové cigarety

Z nějakého důvodu si většina lidí myslí, že kouření cigaret označených jako "light", "mild" nebo "ultra" snižuje zdravotní rizika. Neexistují absolutně žádné důkazy, které by to potvrzovaly. Totéž platí pro mentolové cigarety. Obsahují látky, které se obvykle nacházejí v rostlinách máty peprné a máty kopinaté, a při kouření vyvolávají chladivý pocit. Protože tento chladivý pocit usnadňuje kouření tím, že ho činí méně nepříjemným, lidé mají tendenci věřit, že se vyhýbají tomu nejhoršímu z cigaret. Ve skutečnosti jsou škodlivým látkám vystaveni stejně jako lidé kouřící běžné cigarety - jen si toho méně všímají, což může být samo o sobě škodlivější. Ve skutečnosti je jediným důvodem existence mentolových cigaret snaha nalákat mladší lidi ke snadnějšímu kouření. Příchutě a chladivý pocit oslovují mladší populaci, což je důvod, proč je v USA výroba a prodej mentolových a ochucených cigaret nelegální. Výrobci již také nemohou označovat cigarety jako light nebo mild, protože je to zákonem zakázáno a považováno za klamavé. Nejlepším způsobem, jak snížit a zcela eliminovat zdravotní riziko, je přestat kouřit úplně a nenahrazovat jeden zlozvyk jiným. Tabák je celosvětově nejčastější příčinou úmrtí, kterým lze předcházet, a nikdy se to netýká jen kuřáků. Pasivní kouření je také vážnou příčinou nemocí a úmrtí. Než si zapálíte další cigaretu nebo doutník, myslete na sebe i na své okolí - a zachraňte životy tím, že přestanete kouřit.

Doutníky a dýmky

Kuřáci doutníků a dýmek také často tvrdí, že se vyhýbají nejhorším zdravotním rizikům spojeným s užíváním tabáku tím, že se aktivně vyhýbají cigaretám, které vnímají jako nejhorší typ systému dodávání nikotinu. Častou výmluvou je, že vykouří jeden nebo dva doutníky denně a že to není nic ve srovnání s 20-30 cigaretami, které průměrný kuřák vykouří. Ve skutečnosti doutník obsahuje půl unce tabáku, což je zhruba stejně jako krabička cigaret. Doutník také obsahuje 100 až 200 mg nikotinu, zatímco průměrná cigareta 12 mg. Jak vidíte, vykouřit dva doutníky je stejně špatné jako vykouřit krabičku cigaret, ne-li horší. Také každý tabák, který se vyrábí ke kouření - včetně toho, který se dává do dýmek -, je ošetřen pesticidy a dalšími chemikáliemi, takže mnoho z těch, které jsou obsaženy v cigaretách, je přítomno i v dýmkovém tabáku.

Dýmky

Vodní dýmky představují pro vaše zdraví stejné nebezpečí jako cigarety. Průměrné sezení u vodní dýmky trvá 1 hodinu. Během této doby vdechne kuřák 90 000 ml kouře oproti 500-600 ml, které vdechne kuřák kouřící cigaretu. Tabák ve vodních dýmkách se zahřívá dřevěným uhlím. Studie naznačují, že tento způsob vdechování vystavuje kuřáky riziku vdechování mnohem většího množství škodlivého oxidu uhelnatého a těžkých kovů i nikotinu.

Bidis a hřebíčkové cigarety

Bidis pochází z Indie. Jsou ručně rolované a tabák je potažen tendu nebo temburnovým listem, který pochází z Asie. Mohou být s příchutí nebo bez příchutě. Hřebíčkové cigarety (označované také jako Kreteks) pocházejí z Indonésie. Obvykle obsahují 60 % tabáku a 40 % hřebíčku. Ve Spojených státech jsou zakázány kvůli plošnému zákazu ochucených cigaret.
Všechny tabákové výrobky ke kouření s sebou přinášejí zdravotní rizika a žádný není "bezpečnější" než jiný. Všechny obsahují škodlivé látky, které při hoření vytvářejí toxické chemikálie, a většina z nich také obsahuje vysoce návykovou drogu, nikotin.

Nejlepší tabák pro vlastní rolování cigaret

Zhruba před třiceti lety mělo balení vlastních cigaret na kahánku. Koncept RYO byl v tomto období stále životaschopný, ale byl zastíněn novým trhem balených produktů. RYO se pro většinu lidí stalo diskrétní a osobní volbou a často bylo oproti baleným cigaretám ekonomicky výhodnější. V dnešní době se z balení vlastních cigaret pozitivně stává jedinečný rituál vhodný pro mnoho životních úkonů. K balení vlastních cigaret budete nejprve potřebovat kvalitní sypaný tabák. Většina lidí se domnívá, že k balení vlastních cigaret je zapotřebí cigaretový tabák. Cigaretový tabák je však obvykle drahý a někteří uživatelé raději používají dýmkový tabák jako dokonalou alternativu k výrobě vlastních cigaret. Několik zpráv také ukazuje, že balení vlastních cigaret nabízí prvotřídní aroma a chuť než ty firemně vyráběné.  Chuť tabáku se liší v závislosti na místě pěstování a podmínkách, ve kterých roste.

Aromatický tabák sušený ohněm

Tento druh tabáku roste ve Virginii, ve střední části Kentucky a v Tennessee. Vyrábějí se z něj některé značky žvýkacího tabáku, slouží jako koření do dýmkových směsí a vyrábí se z něj vlhký šňupací tabák. Má výrazné aroma a květinovou příchuť. Existují různé druhy tabáku Aromatic fire-cured. Latakia je jedním z nejoblíbenějších. Listy latakie můžete vysušit nad ohněm ze dřeva některých aromatických keřů. Z latakie se vyrábějí některé směsi anglického typu.

Burley

Tento tabák je lehký a sušený na vzduchu. Pěstuje se především v Kentucky. Mezi další oblasti, kde se pěstuje tabák burley, patří Tennessee, Západní Virginie, Indiana, Ohio a Severní Karolína. Tento typ tabáku má nízkou koncentraci cukru, ale můžete ho osladit aromaty nebo cukry. Nejčastějším použitím tohoto tabáku je výroba cigaret.

Tabák Brightleaf (Flue-Curred)

Tento typ tabáku se stal oblíbeným po druhé světové válce. Rostla poptávka po tabáku s jemnou chutí a lepším aroma. Jemné chuti a aromatického tabáku je možné dosáhnout pomocí určitých postupů sušení. S tabákem s jemnou chutí přišli jako první pěstitelé tabáku v Marylandu, Ohiu a Pensylvánii. Tabák se pěstuje na písčitých a méně úrodných půdách. Výsledkem je tabák s listy, které se zdají nažloutlé. Používání dřevěného uhlí k sušení tabáku jej činí ještě lehčím.

Dokha

Tento druh tabáku pochází ze států Perského zálivu. Jedná se o čistý tabák s velmi vysokým obsahem nikotinu. Není léčen ani zpracováván jako ostatní komerční tabákové výrobky. Cílem je, aby byl co nejméně přídatných látek. Sušené tabákové listy se drtí a kouří v dýmce. Listy mohou být smíchány s bylinami a kůrou. Dokha si zachovává čerstvou, přirozenou chuť tabáku a dalších bylin a kůry, které s ním mohou být smíchány.

Criollo

Tabák Criollo je oblíbený druh tabáku nebo na výrobu doutníků. Může také sloužit jako náplň. Criollo se může pěstovat ve stínu, aby se z něj získaly obalové listy. Je to jeden z prvních tabáků z Kuby a někdy se mu říká "domorodé semeno" nebo "havanské semeno". Criollo má kořeněnou, zemitou chuť.

Oriental tabák

Tento druh tabáku se pěstuje především v Turecku, Libanonu a Řecku. Je sušený na slunci a obvykle se používá ve směsích tabákových tyčinek. Má silné zatuchlé aroma a kořeněnou, zemitou chuť. Má velmi nízkou sladkost. Díky své chuti se skvěle hodí pro míchání.

Tabák Shade

Tabák do stínu se pěstuje ve stínu mimo dosah přímého slunečního světla. Pěstuje se převážně v Connecticutu a Massachusetts. Pěstování tabáku mimo dosah slunečních paprsků mu dodává jasnější barvy a tenčí, jemnější rysy. Tento tabák má jemnou chuť a vůni a používá se většinou do obalů prémiových doutníků.

Co ovlivňuje vůni a chuť tabáku?

Rozdíl v půdních živinách je příčinou rozdílné přízně různých druhů tabáku. Tabák, který roste na půdě bohaté na železo, má výrazné aroma. Aroma se liší na základě poměru vápníku: hořčíku v půdě. Pokud je v půdě vysoká koncentrace půdy a hořčíku, vzniká tabák se sladkou chutí. Přítomnost železa v půdě vytváří silné aroma. Půda, která má vysokou hodnotu PH, produkuje tabák s méně výraznou příchutí, která trvá krátce. Cavendish je způsob sušení a řezání tabáku, který může ovlivnit jeho chuť. Při této metodě se tabák suší, aby byl sladší. Lze ji použít na jakýkoli tabák, ale nejčastěji se používá o doutníky a dýmkový tabák. Tabákové listy se slisují do tvaru koláče. Mohou se zahřívat pomocí ohně nebo páry a poté se nechají fermentovat. Po fermentaci se koláč rozláme a zabalí. Výsledkem je tabák s bohatou, sladkou chutí, jemnými účinky a vylepšeným aroma. Existují různé druhy tabákových příchutí a vůní a výběr závisí na osobních preferencích. Způsob přípravy tabáku může také ovlivnit jeho celkovou chuť, například zda kouříte balené cigarety, nebo si cigarety ubalíte sami. Pokud se jedná o druhou variantu, mohou podmínky skladování i výběr papírku na rolování ovlivnit výslednou chuť kouře. Můžete experimentovat s různými typy, abyste našli ten nejlepší pro vás.

Co je objemový tabák?

Název skutečně prozrazuje, že je určen výhradně k tomu, aby kuřákům poskytl větší "objem" tabáku, který jim zajistí lepší poměr ceny a kvality. Tradičně se používá při výrobě cigaret "make your own", kdy si uživatelé plní prázdné dutinky a vytvářejí si tak vlastní cigarety. Vzhledem k povaze tabáku však může být ruční rolování obtížné. Někteří uživatelé na internetových fórech doporučují použít mlýnek, který vytvoří jemnější vlákna tabáku k použití. Objemový tabák vzniká při zpracování tabáku; surové tabákové listy se suší, poté se zahřívají a rychle ochlazují. Porovnáte-li objemový tabák se standardním tabákem na rolování, ačkoli hmotnost zůstane stejná, všimnete si, že objemový tabák zabírá více místa, je podstatně větší. Při výrobě vlastních cigaret tento zvětšený rozměr pomáhá naplnit trubičku a zároveň zachovat proudění vzduchu a zajistit, aby nebylo použito příliš mnoho tabáku. To pomáhá vytvořit dokonalý kouř, ale také je to ekonomická vlastnost. Jak si všichni kuřáci uvědomují, náklady na kouření neustále rostou. Proto použití objemového tabáku umožňuje kuřákovi získat více cigaret za stejné množství použitého tabáku.

Nejlepší světové tabáky na balení vlastních cigaret

Mac Baren Amsterdamer

Mac Baren je rozsah tabáků pro ruční rolování pro kuřáky, kteří inklinují k příkladnému tabáku pro vlastní rolování a kteří si váží skvělé kvality a chuti. Pro výrobu výjimečného tabáku k ručnímu balení je třeba vzít v úvahu řadu věcí. Nejprve je třeba vybrat kvalitní tabákové listy, které jsou správně zpracovány a připraveny k použití. Mac Baren Amsterdamer si vytvořil pevné postavení na trhu jako značka, která pečlivě vybírá ty nejkvalitnější tabákové listy pro své výrobky. Mac Baren Amsterdamer Original je jedním z nejlepších tabáků pro vlastní rolování cigaret. Jedná se o směs Virginia a Burley tabáků z Jižní Ameriky a orientálních tabáků z Dálného východu. Tato unikátní kombinace poskytuje snadné rolování a zároveň bohatou a plnou chuť. Mac Baren je známý svým dlouhodobým závazkem k výjimečné kvalitě, což z Amsterdamer činí ideální volbu pro náročné kuřáky.

American Spirit Blue

American Spirit je další značkou, která si získala velkou popularitu mezi příznivci ručního rolování cigaret. Značka American Spirit je známá tím, že její tabák neobsahuje přidané látky ani plnidla. Mnozí kuřáci ocení čistotu a autentičnost tabáku American Spirit. American Spirit Blue je varianta této značky, která nabízí mírnou až střední intenzitu s plnou chutí. Tento tabák je vyroben z 100% přírodních tabákových listů, což zaručuje autentický a nezkreslený tabákový zážitek. Pro kuřáky, kteří preferují tabák bez přidaných chemikálií a plní si své cigarety sami, je American Spirit Blue vynikající volbou.

Golden Virginia

Golden Virginia je jednou z nejprodávanějších značek tabáku na ruční balení na světě. Tato značka je oblíbená pro svůj jemný a bohatý chuťový profil. Je vyrobena z jemně řezaných Virginia Burley tabáků, což poskytuje výraznou chuť, kterou mnoho kuřáků oceňuje. Golden Virginia je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní tabák pro ruční balení cigaret s klasickým charakterem. Jeho široká dostupnost a vynikající chuťové vlastnosti jej činí populární volbou mezi kuřáky, kteří si rádi připravují vlastní cigarety.

Amber Leaf

Amber Leaf je další značkou, která nabízí kvalitní tabák pro ruční rolování cigaret. Je známý pro svou vyváženou směs Virginia a Burley tabáků, která poskytuje skvělou chuť a snadné rolování. Tato směs tabáků Amber Leaf je oblíbená mezi kuřáky, kteří hledají optimální kombinaci kvality a ceny. Je vhodným výběrem pro ty, kteří chtějí užívat si ručně balených cigaret bez výrazného zatížení rozpočtu.

Marlboro Light

Marlboro Light je cenově dostupný tabák, který si získal popularitu pro svou vynikající chuť. Je ideální volbou pro ty, kteří chtějí kouřit rychle a bez ztráty chuti. Tato varianta Marlboro Light nabízí lehkou a osvěžující chuť, což ji činí vhodnou pro každodenní kouření. Pro kuřáky, kteří si chtějí užívat kouření bez nadměrných nákladů, je Marlboro Light skvělou volbou.

Auld Kendal Dark Full-Strength

Pro zkušenější kuřáky, kteří hledají silnější tabák, je Auld Kendal Dark Full-Strength skvělou volbou. Tento tabák nabízí směs plných a silných tabákových listů, včetně Dark Malawi a indického tabáku. Auld Kendal Dark Full-Strength je ideální pro ty, kteří hledají intenzivnější kouření a vysoce kvalitní tabák pro ruční rolování cigaret. Jeho robustní chuť a plný profil zajistí uspokojení i těm nejnáročnějším kuřákům.

Který dýmkový tabák je nejlepší?

Radost z cigaret pomocí ručně baleného tabáku nebo kouření dýmky spočívá v tom, že si můžete flexibilně vybrat příslušenství a vytvořit si tak svůj osobní zážitek. Při ručním rolování si můžete vybrat z nepřeberného množství papírků na rolování, filtračních špiček a tabáku. Kouření dýmky je poněkud jednodušší, protože k němu potřebujete pouze dýmku, dýmkový tabák a formu zapalování. Ačkoli to zde nebudeme rozebírat, škála možností, pokud jde o dýmky, je obrovská, vyrobená z různých materiálů a různými konstrukčními metodami, každá konstrukce kouří trochu jinak. Dýmka Bull Brand Classic Pipe je jednoduchá, cenově výhodná dýmka, která odpovídá standardní konstrukci dýmky, je dobrým výchozím bodem, pokud začínáte kouřit dýmku, a navíc nestojí ani korunu, stojí pouhou 1 libru. Když už máte dýmku v ruce a připravenou, zbývá jen zvolit, jaký druh tabáku použijete. Nejprve je třeba vybrat dýmkový tabák, abyste zajistili správné hoření a plnou chuť, kterou je kouření dýmek proslulé. Dýmkový tabák bývá směsí různých druhů tabáku, které jsou ve srovnání s tabákem na ruční rolování nakrájeny na silnější proužky. Dýmkový tabák, který se obvykle dodává v "surové" formě, se vyrábí s menším množstvím přísad a v proužcích je opatřen vyšší úrovní vlhkosti. Díky těmto výrobním postupům vzniká tabák, který hoří s ostřejší vůní, jež se často dobře snoubí s jinými intenzivními chutěmi, jako je whisky a koňak. Silnější vůně a chutě sice znesnadňují proniknutí do kouření dýmek, ale milovníci kouření dýmek berou výběr dýmky a tabáku velmi vážně a jen zřídka se odchýlí od preferované a důvěryhodné kombinace dýmky a značky tabáku. Pokud s kouřením dýmky začínáte, může to být pro vás matoucí. Ve společnosti Bull Brand si myslíme, že naše dýmka Classic Pipe je dobrým výchozím bodem, nestojí ani korunu a dá vám ochutnat (bez slovní hříčky), že jste retro kuřák dýmky. Dalším krokem je výběr tabáku, samozřejmě jakýkoli tabák na ruční rolování nepřipadá v úvahu, takže se musíte začít poohlížet po tabácích s názvem "pipe tobacco" nebo "shag tobacco".Photo: Shutterstock

zpět na výpis
Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Doprava zdarma
Při nákupou nad 500 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce